Упродовж кількох останніх днів, журналіст «Дня», збираючи інформацію щодо ситуацією з ковідом у Львові та області, звертала увагу на значне зростання кількості ПЛР-тестів (чи не удвічі – від 550 за добу до 1100). Учора Львівський міський голова в ефірі радіо «Львівська хвиля» пояснив, в чому справа. За словами Андрія Садового, це пов’язано передусім з виїздом людей за кордон – на відпочинок. «Ми повинні розуміти, що люди, які зараз виїжджають кудись на відпочинок, особливо – у Чорногорію, Хорватію, без результату ПЛР туди не проїдуть. Тому всі масово йдуть здавати ПЛР – хочуть вони того чи ні. Відповідно, і кількість буде зростати», – сказав мер.
Щодо кількості аналізів за минулу добу, 24 липня, то, за оперативними даними, чотири лабораторні центри міста провели їх 978. 114 – позитивні. Залишок матеріалу у холодильниках – 861 проба. Про це повідомила у щоденному ранковому звіті заступник міського голови Львова та керівник міського штабу з протидії корона вірусу Галина Слічна.
Загалом коронавірусну інфекцію виявлено у 8702 осіб. 227 людей померли. 1919 пацієнтів одужали.
А за весь час карантину (від 12 березня) до обласної інфекційної лікарні звернулись 7045 осіб, госпіталізовані – 1386, виписані – 1204. Зараз у лікарні перебувають 180 пацієнтів, з них в реанімації – 7, на апараті ШВЛ – 3. У 8-й лікарні – 48 пацієнтів, у 1-й – 68, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 72.
Говорять у міській раді з посиланням на департамент житлового господарства та інфраструктури й про роботу моніторингових груп, які, зокрема, 23 липня обстежили 242 об’єкти, дали 31 попередження та виписали 1 протокол щодо роботи закладу, який порушував правила карантину. В ЛМР запевняють, що моніторингові групи працюють у посиленому режимі – зранку і до кінця робочого дня. Обходять всі заклади. А протоколи можуть виписувати з різних причин – якщо, приміром, немає дезінфектора, масок, рукавичок тощо. Далі складається протокол, що передбачає штрафні санкції. «Якщо ж люди не реагують і не дотримуються заходів безпеки, ми закриваємо об’єкт», — говорить заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.
Варто згадати й про те, що у Львові досі чинне правило перевезення у громадському транспорті лише пасажирів, які сидять. Тому міський голова звертається, зокрема, до пенсіонерів з проханням їхати у справах поза годинами пік (з 11.00 до 16.00), аби не створювати проблеми пасажирам, котрі мають дістатися з дому на роботу і з роботи додому. «Карантину ніхто не скасовував. На сьогодні дозволені винятково сидячі місця. І ми не можемо в один день дати плюс 200–300 автобусів. Їх фізично немає. Тому маємо бути солідарні один з одним, допомагати один одному», – закликав до розуміння щодо незручностей Андрій Садовий.
Тим часом, депутати Львівської міської ради підтримали питання про припинення стягнення туристичного збору у закладах тимчасового розміщення (ночівлі) на території Львова на період з 17.03.2020 до 31.12.2020. За нього проголосувало 38 депутатів. Таке рішення було прийняте як зміни до ухвали міської ради від 28.04.2020 № 6464 «Про заходи підтримки суб’єктів підприємницької діяльності на період дії карантину». З метою створення сприятливих умов для розвитку туристичної галузі та відновлення туристичного потоку до Львова продовжено термін дії наданої пільги до завершення 2020 року. А прогнозовані втрати міського бюджету Львова на 2020 рік, розраховані відповідно до планових показників, становитимуть 9,4 млн грн.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
*/