Луцьк позбавить футболіста Анатолія Тимощука звання почесного громадянина міста

У Луцькій міській раді розглянуть рішення про позбавлення футболіста Анатолія Тимощука звання Почесного громадянина міста. Про це у щоденному зверненні ввечері ще 9 березня заявив Луцький міський голова Ігор Поліщук. Таке рішення  постає через те, що Тимощук жодного разу публічно не засудив вторгнення Росії в Україну і продовжує працювати у країні-агресорці. Як відомо, Анатолій Тимощук у своїй реакції на війну Росії проти України обмежився фразами в інстаграмі: «Нам потрібен мир. Заради наших дітей та батьків, заради життя на землі» – українською і російською мовами.

Сьогодні  комітет з етики та чесної гри Української асоціації футболу  ухвалив рішення стосовно  колишнього капітана національної збірної України, який «довго мовчав щодо військового вторгнення РФ в Україну і продовжив працювати в газпромовському «Зеніті». Тому вирішено «позбавити Тимощука А. О. тренерської ліцензії рівня Pro, виданої Центром ліцензування УАФ; доручити адміністрації УАФ звернутися до органів державної влади щодо позбавлення Тимощука А. О. всіх державних нагород та почесних звань; позбавити Тимощука А. О. всіх титулів переможця та срібного призера чемпіонату України, Кубку України, Суперкубку України; виключити Тимощука А. О. з офіційного реєстру гравців збірних команд УАФ; заборонити Тимощуку А. О. займатися футбольною діяльністю на території України довічно».
Луцьк – рідне місто футболіста, тут біля Луцька мешкають його батьки і сестра.

Луцька  міська рада вже розглядала питання про позбавлення Анатолія звання почесного громадянина міста. Це було у 2017 році, я писала про це у «Дні» 8 квітня 2017 року. У тексті йшлося: «Позачергова сесія міської ради розглянула питання про позбавлення звання почесного громадянина відомого футболіста, уродженця Луцька Анатолія Тимощука і вирішила зняти це питання з порядку денного. Розглядати його змусила петиція до міської ради, котра за кілька днів набрала необхідну кількість голосів. Чимало земляків були обурені тим, що Анатолій став тренером санкт-петербурзького «Зеніта». Тимощук завжди був кумиром у Луцьку, бо прославив рідне місто своїм талантом. Ігор Поліщук, виконуючий обов’язки луцького міського голови, на сесії запропонував зняти питання про позбавлення звання почесного громадянина взагалі з порядку денного. Згідно регламенту міської ради, позбавляти такого звання можуть за умови, якщо суд виніс людині вирок за скоєний злочин. Більшість депутатів підтримала таку пропозицію. Загалом же серед аргументів, які висловлюють лучани, не згідні з пропозицією про позбавлення Тимощука звання почесного громадянина такі: він зіграв 144 матчі за збірну України і увійшов у десятку світових гравців, які найбільше захищали честь своєї країни. Він заснував, проводив і сам фінансував у Луцьку дитячий футбольний турнір «За кубок Анатолія Тимощука». Врешті, коли чимало не менш публічних осіб в Україні ведуть у Росії великий бізнес, і це нікого не хвилює, робити крайнім лише футболіста, котрий ніколи не робив антиукраїнських заяв, нелогічно. Хоча, зрозуміло, рідні і близькі лучан, які загинули під час неоголошеної війни з Росією, про міжнародний авторитет якої тепер дбатиме і лучанин АнатолійТимощук, не сприймають цього його життєвого вибору. Ситуація ще раз підтвердила, що до присвоєння звань, нагород кумирів треба підходити дуже зважено»,

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *