Служба в армії повинна стати обов’язковою вимогою для бажаючих зайняти пост президента, цю норму можна прописати в новій Конституції. Таку пропозицію озвучив президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Про це передає БЕЛТА, повідомляє currenttime.
“У нас там просяться до влади, а вони, виявляється, пороху не нюхали! Нам треба аж до Конституції записати визначення, щоб на посаду президента не могла претендувати людина, яка не служила в армії. Який він головнокомандувач, якщо не знає, що таке армія? Буде роззявивши рота, ходити “, – зазначив Лукашенко під час відвідування 103-ї Вітебської окремої гвардійської повітряно-десантної бригади.
За словами Лукашенка, президентом може бути тільки громадянин країни, який відслужив в армії: “Не служив в армії, значить, тебе там бути не повинно”.
“Якщо жінка буде претендувати, ми заздалегідь її відправимо в Вітебську бригаду, щоб вона була підготовленою і могла відрізнити БТР від танка, БМП і так далі”, – заявив Лукашенко.
Президент зазначив, що зараз йде робота над новим законом про державну службу. “Ми хочемо державних службовців довести до рівня військових. А чим держслужба відрізняється? Часом вона навіть важливіше. Вони ж хочуть командувати армією, тому держслужба має бути відповідною”, – резюмував президент.
9 серпня в Білорусі пройдуть вибори президента. На головну посаду в країні претендували кілька альтернативних кандидатів, з яких ЦВК зареєструвала тільки чотирьох. Серед них – Світлана Тіхановська. Балотуватися в президенти вирішила, коли ЦВК не зареєструвала ініціативну групу її чоловіка, відеоблогера Сергія Тіхановського, власника каналу “Країна для життя”. Сам Сергій знаходиться під арештом з 29 травня: він був затриманий в результаті провокації під час пікету на підтримку своєї дружини. Його звинувачують в грубому порушенні громадського порядку, а також у втручанні в роботу виборчих комісій. З 13 червня Тіхановський знаходиться в карцері.
Напередодні стало відомо про об’єднання передвиборчих штабів зареєстрованого кандидата в президенти Світлани Тіхановської і незареєстрованих – екс-глави “Белгазпромбанка” Віктора Бабарика та засновника Парку високих технологій Валерія Цепкала. Експерти називають об’єднання штабів “важливим символічним кроком”.
Про намір змінити Конституцію президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив 26 червня. Внести правки до Основного закону він планує в найближчі два роки.
Лукашенко сказав, що виступає проти повернення до Конституції 1994 року – референдум з цього приводу ініціює штаб незареєстрованого кандидата в президенти Віктора Бабарика, який зараз перебуває під вартою. За словами Лукашенка, “це рух назад”. Перша Конституція незалежної Білорусі не надавала стільки повноважень президенту, скільки він має зараз, і обмежувала обрання однієї особи на пост глави держави двома термінами.
*/