Лукашенко розповів про розмову з Помпео: У нас із ним, знаєте, дуже добрі стосунки

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на нараді з військовими чиновниками розповів про розмову з державним секретарем США Майком Помпео. Відео оприлюднив 29 жовтня Telegram-канал “Пул Первого”.

“Ми маємо розуміти, що за межами нашої країни натовці не втихомиряться. Хай що вони кажуть… ось я з [державним секретарем США Майком] Помпео говорив… У нас із ним, знаєте, дуже добрі стосунки… Усе, що пишуть у Telegram-каналах, – це фігня. Нічого він від мене не вимагав, була дуже тепла, добра така розмова. Але я йому прямо сказав, по-дружньому: “Майкле, незважаючи на це, я розумію, що відбувається”, – заявив Лукашенко.

Він сказав, що “попередив” Помпео: “Якщо тільки там смикнуться з боку Польщі, Литви і, може, України (цього навіть не обговорюють, яка там Україна, їм не до того), а ось поляки і литовці, переважно поляки (що там литовці – армії немає), – ну, ми будемо відповідати”.

За словами Лукашенка, Помпео його запевнив: “Цього немає й не буде”.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано більше ніж 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Лукашенко звинувачує опозицію у спробі захоплення влади і вважає, що акції протесту фінансують західні країни. За його словами, Україна разом зі США, Польщею, Литвою та Чехією 10 років готувалися “до нинішнього часу “Ч”.

29 жовтня Білорусь закрила кордони з усіма сусідніми країнами, окрім РФ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *