Карантин запроваджують переважно в окремих містах і регіонах. І не такий суворий, як це було в березні-квітні
З настанням осені кількість заражених коронавірусом вкотре почала збільшуватися, і в багатьох країнах заявили про “другу хвилю”. А деякі держави пішли ще далі й запровадили локдаун. Наприклад, жителі Парижа 5 жовтня мали останню можливість піти до бару, тому що з вівторка у французькій столиці запроваджують суворий карантин. Обмеження вже понад тиждень діють в Ізраїлі, а Іспанія, наприклад, запроваджує обмеження в Мадриді.
Де вже почали запроваджувати повторний локдаун і як це відбувається, розповідаємо.
Ізраїль
В Ізраїлі з 25 вересня через коронавірус знову запровадили жорсткий локдаун на два тижні в рамках боротьби з “другою хвилею” коронавірусу.
У країні закрили всі підприємства, які не є життєво необхідними. Життєво необхідними вважають такі галузі: фінанси, енергетику, соціальні послуги, виробництво і доставку продуктів харчування і напоїв, сільське господарство, порти і транспорт, зв’язок, медицину, будівництво, інфраструктуру, вивезення сміття.
Також запровадили обмеження на політичні акції і молитви: їх дозволено на відстані до 1 км від будинку і в присутності до 20 осіб на відкритих просторах.
Аеропорти закрито для вильоту, за винятком надзвичайних ситуацій. Водночас синагоги буде відкрито на Йом-Кіпур для масових молитов усередині приміщення. Заняття спортом дозволено в колишньому форматі.
Іспанія
У столиці Іспанії Мадриді та ще 9 населених пунктах регіону, а також у Леоні та Паленсії запровадили повторний локдаун.
Йдеться про такі населені пункти: Фуенлабрада, Алькоркон, Парла, Хетафе, Леганес, Мостолес, Алькала-де-Енарес, Торрехон-де-Ардос й Алькобендас.
Нові обмеження не такі суворі, як у березні, коли людям було заборонено залишати будинки. Зокрема, нині ресторани і готелі зможуть приймати до 50% відвідувачів.
За одним столом може сидіти до 6 осіб. Останнього клієнта можна приймати до 22:00, о 23:00 заклади повинні зачинятися (крім служб доставки). Парки та сади закрили. Громадян зобов’язали обмежити пересування за межі зазначених населених пунктів. Виїжджати/заїжджати можна з метою роботи, навчання, допомоги літнім/неповнолітнім, для отримання банківських, страхових, адміністративних послуг тощо.
Торгові заклади зможуть працювати тільки до 22:00. Виняток – аптеки, медичні та ветеринарні центри, АЗС. Спортивні заняття дозволено.
Італія
В Італії в понеділок відбулися переговори в уряді країни про надзвичайний стан, документ про запровадження якого мають підписати в середу, 7 жовтня, передає The Local.
З 1 жовтня в Італії щодня реєструють понад 2000 нових випадків інфікування коронавірусом. Хоча в Італії, як і раніше, менше хворих, ніж у багатьох інших європейських країнах.
Ось чого можна очікувати:
Носіння масок на відкритому повітрі в громадських місцях. За недотримання розглядають штрафи в розмірі від 500 до 3000 євро. Обмеження на поїздки. Список Італії щодо європейських країн, що перебувають у зоні ризику, буде оновлено. Наразі в списку п’ять країн: Греція, Хорватія, Іспанія, Мальта і частина Франції.
Вечірня комендантська година – з 22:00 або 23:00. Карантин на локальному рівні, якщо стане важко контролювати спалахи в певній області. Заборона на масові заходи. Патрулі поліції зупинятимуть збори і вечірки в нічних клубах.
Франція
У Франції нині діє карантин по зонах небезпеки. Обмеження запроваджують окремо в кожному регіоні.
З 6 жовтня Париж і його передмістя оголошено “зоною максимальної небезпеки” через поширення коронавірусу Covid-19. Нові санітарні заходи діятимуть 15 днів.
Сьогодні парижани мали останній шанс піти до бару, позаяк із вівторка бари в місті припинять працювати, а ресторанам буде дозволено працювати тільки до 22:00 за умови запровадження додаткових санітарних обмежень (відстань між столами має бути щонайменше півтора метра).
Університетські аудиторії та амфітеатри не можуть бути заповненими більш ніж на 50%. Також рекомендують віддавати перевагу віддаленій роботі.
Росія
У сусідній Росії стрімко зростає кількість інфікованих – протягом доби підтверджено 888 нових випадків (при населенні 144,5 млн). Таким чином, добова кількість виявлених випадків захворювання наближається до травневих показників. Всього від початку епідемії в Росії підтверджено 1,2 млн випадків зараження коронавірусом.
У Москві влада розглядати повторне посилення карантину. Найбільш песимістичний сценарій – повернення до пропускного режиму, передають “Ведомости”.
Без поліпшення епідеміологічної ситуації “самоізоляцію буде оголошено протягом двох тижнів”.
До понеділка мерія доручила підключити до системи метро програмне забезпечення, яке дозволить блокувати соцкарти пенсіонерів та школярів.
Раніше мер міста Сергій Собянін оголосив домашній режим для людей старше 65 років. Їм рекомендують по можливості не залишати домівок.
А в Ростові-на-Дону почали штрафувати офісних працівників за відсутність маски на 1000 руб. (364 грн).
Канада
У Канаді від початку жовтня Оттава, Монреаль і Шоудьєр-Апалаш повернулися до жорсткого карантину, щоб зупинити “другу хвилю” коронавірусу.
Кількість заражених щодня зростає: протягом попередньої доби – +1685 випадків. У названих вище регіонах з 1 по 28 жовтня знову закрито бібліотеки, музеї, театри, кінотеатри, бари і казино, а ресторани переходять у режим роботи “на винос”.
Заборонено гостьові візити в приватних будинках і перебування на відстані менш ніж 2 м один від одного на вулиці. Похорон і весілля дозволено, кількість присутніх під час цих церемоній обмежено 25 людьми.
Водночас на відміну від карантину на початку року, школи, перукарні та більшість інших сфер продовжать роботу в умовах дотримання вказівок органів охорони здоров’я.
У майбутньому також може бути запроваджено обмеження на пересування між різними регіонами провінції, проте поки подорожі не заборонено.
США
У Нью-Йорку з 7 жовтня можуть запровадити обмежувальні заходи, передає The New York Times. Закриють місця з підвищеним ризиком зараження: ресторани, кафе, тренажерні зали і басейни. У дев’яти районах міста буде призупинено харчування в приміщеннях і на відкритому повітрі. Самовивіз і доставка страв, як і раніше, буде дозволено.
У семи районах міста з дев’яти протягом останніх двох тижнів показник позитивних результатів тестів на коронавірус перевищив 3%. У деяких із них рівень позитивних тестів упродовж останніх 14 днів досяг рівня в 7 і 8%, що перевищує критичний показник інфікування в 5% від кількості тестованих.
Велика Британія
Сполучене Королівство раніше прославилося запровадженими наприкінці вересня штрафами в 10 тис. фунтів стерлінгів за порушення обмежувальних заходів.
Однак статистика зараження коронавірусом досі невтішна й уряд розглядає нові посилення карантину. Так, The Guardian повідомив про витік інформації про нову трирівневу ізоляцію. Нова ізоляція потенційно спричинить більш жорсткі обмеження, зокрема закриття пабів і заборону всіх соціальних контактів за межами сімейних груп.
За даними видання, плани ще не узгоджено й не підписано чиновниками. Деякі заходи можуть пом’якшити.