Учасники акції нагадали про теракт, який влаштувала Росія. А також про те, що військовополонені з Оленівки — досі у полоні.
Близько сотні людей зібралося у Лос-Анджелесі, що у США, у суботу, 27 липня, аби вшанувати другу річницю трагедії в Оленівці. Вони прийшли на Алею Зірок. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного та фонд Stand With Ukraine Foundation.
Протест був частиною всесвітнього марафону, який проходив протягом 27-28 липня у різних країнах світу. Головний організатор — організація Olenivka Community.
За 2 роки вдалося повернути з полону тільки 11 важкопоранених під час теракту захисників. Досі в полоні перебуває близько 120 поранених. Серед них — 59 зазнали важких поранень у ніч трагедії.
Що відомо про теракт в Оленівці
Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії у смт. Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених.
За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, поранень зазнали 130 людей. Серед утримуваних були зокрема захисники Азовсталі.
В українській розвідці вважають, що російські окупанти не мали наміру обмінювати полонених в Оленівці та умисно стратили їх, щоб приховати тортури та умови утримування. Генштаб ЗСУ повідомляв, що підрив колонії в Оленівці вчинили найманці ПВК “Вагнера” без узгодження з військовим керівництвом РФ.
3 серпня 2022 року генсекретар ООН Антоніу Гутерреш повідомив, що Організація запускає місію для встановлення фактів трагедії в Оленівській колонії.
28 вересня Уповноважений з прав людини ВР Дмитро Лубінець повідомив, що створена генсеком ООН місія, яка мала розслідувати теракт в Оленівці, так і не прибула в Україну.
11 жовтня на підконтрольну Україні територію повернули тіла 62 українських військових. Серед них — загиблі в Оленівці.
Станом на 10 грудня 2022 року РФ утримувала в Оленівській колонії 150 українців. Україна закликає міжнародних правозахисників вимагати доступу до полонених в Оленівці.
Через п’ять місяців після створення місії Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію.
До теми:На фронті за добу знищили понад 1300 росіян та дві ракетні системи