У Києві із 2014-го до 2020 року мали побудувати 18 нових станцій метро, це передбачала програма розвитку метрополітену, заявив голова Київської міської держадміністрації у 2010–2014 роках Олександр Попов на своєму сайті.
“За мого керівництва у КМДА ми підготували програму розвитку київського метрополітену. Ми розраховували до цього року побудувати 18 нових станцій метро, – розповів він. – Ми планували нарощувати темпи будівництва, але після мого звільнення сьогоднішня київська влада плани переглянула й жодної станції підземки так і не було побудовано”.
Політик додав, що 13 станцій мали стати четвертою – Подільсько-Вигурівською – гілкою метро, яка поєднала б Троєщину із залізничним вокзалом, а Оболонсько-Теремківську лінію мали продовжити до мікрорайону “Теремки-2”. На Сирецько-Печерській лінії влада планувала відкрити станції “Львівська брама”, “Мостиська” та “Проспект Правди”, Святошинсько-Броварську лінію мали продовжити від “Академмістечка” до “Новобіличів”. 2019-го мали відкрити другий пересадковий вузол між станціями “Театральна” і “Золоті ворота”.
“Від усіх цих планів нинішня міська влада відмовилася. Навіть відкриття станцій “Мостиська” і “Проспект Правди” перенесли на 2021 рік, однак і цей термін, найімовірніше, буде зірвано. Коли в мерію повернеться професійна команда, то план будівництва метро буде відновлено передусім”, – заявив Попов.
На своєму сайті політик нагадав, що за час його керівництва КМДА побудували шість станцій метро: “Васильківську”, “Деміївську”, “Голосіївську”, “Виставковий центр”, “Іподром” і “Теремки”. Він опублікував схеми розвитку метро, яких не реалізували.
фотогалерея (1 з 2) Фото: popov.org.ua Фото: popov.org.ua
Про свої плани балотуватися в мери Києва і бажання повернутися в політику Попов заявляв в інтерв’ю виданню Delo.ua в липні цього року.
Місцеві вибори в Україні призначили на 25 жовтня. Вибори відбудуться на всій території України, крім окупованого Росією Криму й окремих територій Донецької та Луганської областей. Виборча кампанія стартувала 5 вересня.