Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба засудив тероризм і насильницький екстремізм як одні з ключових викликів міжнародному миру та розвитку.
Про це він заявив під час віртуальної міністерської зустрічі Групи друзів жертв тероризму (міжнародне політичне об’єднання країн-однодумців, що займається проблемами захисту прав людей, які постраждали унаслідок терористичних актів), яка відбулася 28 вересня у межах загальних дебатів 75-ї сесії Генасамблеї ООН.
Кулеба звернув увагу учасників зустрічі на досвід України, яка вже сьомий рік поспіль протистоїть збройній агресії та терористичним методам Росії на тимчасово окупованій частині Донбасу та в анексованому Криму.
“Світова спільнота не має закривати очі на спроби держави – постійного члена Ради безпеки ООН [Росію] змусити замовкнути захисників прав людини, громадянських активістів і журналістів на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу під виглядом проведення контртерористичних заходів”, – заявив він.
Кулеба підкреслив важливість консолідації міжнародних зусиль для того, щоб забезпечити дотримання прав жертв тероризму та надання їм належної підтримки, допомоги та реабілітації.
Не менш важливим завданням він назвав притягнення до відповідальності всіх організаторів, наставників і спонсорів терористичної діяльності.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
2014 року, одразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.