Кремль закликав Туреччину "не підливати олії у вогонь" конфлікту в Нагірному Карабасі

Кремль закликає Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі й не робити заяв про військову підтримку однієї зі сторін. Про це 29 вересня заявив спікер Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС.

За його словами, влада РФ вважає, що заяви про можливу військову підтримку сторін конфлікту “лише підливають олії у вогонь”, тому виступає проти цього.

Пєсков підкреслив, що “російська сторона перебуває в постійному контакті з Єреваном, Баку та Анкарою на різних рівнях”.

На думку спікера Кремля, Росія та інші країни – співголови мінської групи ОБСЄ “мають займати відповідальну позицію без авантюризму” для врегулювання ситуації в Нагірному Карабасі.

28 вересня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху. Він підкреслив, що його країна “і далі буде підтримувати Азербайджан” у конфлікті в Нагірному Карабасі.

27 вересня в Нагірному Карабасі почалися масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у “масштабній провокації” та обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан заявив про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.

Попереднє загострення у регіоні було в липні. 12 липня біля кордону Азербайджану та Вірменії відбулося збройне зіткнення. 13 липня конфлікт продовжився. Міноборони Азербайджану поінформувало, що азербайджанські війська знищили опорний пункт на території Вірменії, артилерійські установки, автомобільну техніку та живу силу. Водночас міноборони Вірменії повідомило про “провокаційні дії” азербайджанської сторони. У Баку заявили про 12 загиблих унаслідок боїв у Товузькому районі, серед них – генерал-майор Полад Хашимов. З боку вірменської армії загиблих четверо.

У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб.

Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *