Кравчук не вважає інспекцію позицій ЗСУ в Шумах легалізацією бойовиків

Присутність представників ОРДО під час інспекції позицій Збройних сил України в районі Шумів Донецької області не означає легалізації бойовиків, переконаний голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук. Про це він сказав в інтерв’ю ТСН 9 вересня.

“Було ухвалено рішення – спільне інспектування. Хто туди буде входити? Представники від ОРДО, української, природно, сторона в межах Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін і представник-координатор від ОБСЄ пані Гайді Грау. Це буде завтра о 14.00: вони зберуться там на місці й подивляться, хто каже правду, а хто – неправду. Щоб на цьому поставити крапку”, – заявив Кравчук.

Він нагадав, що ОБСЄ підтверджувала відсутність порушень додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню з боку підрозділів операції Об’єднаних сил. Водночас українська сторона заявила про 10 порушень із боку бойовиків “ЛДНР”, які “риють окопи”, зазначив Кравчук.

“Для досягнення миру великих компромісів не буває”, – додав він.

ОБСЄ в супроводі бойовиків “ДНР” 10 вересня проінспектує позиції ВСУ в районі селища Шуми Донецької області, домовленість про такий патрулюванні була досягнута 9 вересня на засіданні тристоронньої контактної групи.

В Офісі президента України заявили, що присутність бойовиків у патрулі буде обмеженою.

5 вересня ватажок бойовиків “ДНР” Денис Пушилін висунув вимогу, щоб українські військові звільнили укріплені позиції в районі населеного пункту Шуми, оскільки їх нібито встановлено “незаконно”. За словами ватажка “ДНР”, російсько-терористичні війська збираються обстріляти ці позиції.

Україна 6 вересня скликала екстрене засідання тристоронньої контактної групи через погрози Пушиліна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *