Керівник української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук назвав чотири варіанти припинення вогню. Про це він сказав в ефірі “ОбозревательTV”.
За його словами, ідеться про переговори, дискусії, компроміси і відповідні поступки.
Україна готова йти на поступки, якщо відповідні кроки будуть “і з того боку”. Жодна зі сторін не може висувати ультиматуми іншій.
За інформацією Кравчука, в середині серпня відбудеться відеоконференція на тему повного припинення вогню на Донбасі за участю всіх сторін контактної групи.
“Україна готова запропонувати і вимагати, щоб підписи, які було поставлено, поважали і ми, і ті люди, які підпорядковані в тих регіонах певним структурам. Щоб ми справді не на словах, а на ділі почали перемир’я серйозно і надовго”, – сказав він.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і “Нормандської четвірки” (Україна – Німеччина – Франція – Росія).
Донедавна українську делегацію в Мінську очолював другий президент України Леонід Кучма. 28 липня Офіс президента України повідомив, що Кучма подав у відставку і більше не братиме участі в роботі ТКГ.
30 липня президент України Володимир Зеленський призначив головою делегації Кравчука. Перший президент заявляв, що своєю основною місією на цій посаді вважає завершення війни на Донбасі.