Країни Європи шукають альтернативу відправленню своїх миротворців в Україну – Reuters

Усе через те, що вони стикаються з політичними та логістичними обмеженнями, а також перспективою того, що Росія та США виступлять проти їхніх планів.

Європейські країни почали обговорювати альтернативи можливому відправленню військ в Україну. Про це повідомляє Reuters із посиланням на неназваних чиновників, передає Слово і Діло.

За інформацією журналістів, у Європі зростає розуміння того, що відправлення миротворчих сил не є найвірогіднішим результатом. Лідери країн-союзників України намагаються переосмислити, як краще вчинити для забезпечення безпеки України.

Деякі європейські союзники відмахнулися від перспективи розміщення миротворців без твердих гарантій США та міжнародного мандату. Вони турбуються про фінансові витрати, нестачу військових та обладнання і, зрештою, про перспективу війни з Росією.

«Коли Україна була у кращому становищі, ідея відправлення військ була привабливою. Але тепер, виходячи з ситуації на місцях та позиції адміністрації США, це не дуже привабливо», – заявив один із чиновників.

Інший політик заявив, що хоч фокус і зміщується від ідеї відправлення сухопутних військ, «це не означає, що окремі країни не зможуть розміщувати солдатів в Україні для навчання та іншої підтримки».

Крім того, не виключено, що якщо Європа все ж таки не відправить об’єднаний контингент, підрозділи окремих держав зможуть взяти участь у складі місії ООН.

Так, заступник Генерального секретаря ООН з миротворчих операцій Жан-П’єр Лакруа заявив, що припущення про можливу майбутню місію ООН зі спостереження в Україні «дуже гіпотетичні» і що будь-яке планування вимагатиме мандата, хоча «це питання ставлять дедалі частіше».

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ повідомили, що європейські союзники розглядають можливість створення двох миротворчих місій задля забезпечення сталого припинення вогню в Україні після закінчення війни.

А Шольц вважає недоречними розмови про миротворців в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *