Консерви в українському волонтерському русі: продовження

Минуле розслідування про «Солом’янських котиків» набуло неабиякого резонансу. Ще б пак, стільки відверто проросійських активістів в одному місці та ще з доступом до секретної інформації про українських військових. Але «волонтери» вважають свою аудиторію бидлом, якому вони нічого не повинні пояснювати. Усі коментарі з питаннями по фактам з першої статті миттєво видалялися, а ті, хто запитував, як правило, опинялися в бані. Це приклад демократичного і прозорого суспільства, яке будує команда Грищука, чи не так? Помічник нардепа, Юрій Мироненко, просто мовчки видалив свою сторінку ВК. Єдиний фігурант розслідування, який визнав свою провину — Олександр Біленко, і то видалив свій пост через декілька годин. Що тут скажеш, політичні та фінансові інтереси для “Солом’янських котиків” завжди були і будуть важливіше, ніж честь та патріотизм.

Чи могла змінитися позиція команди Грищука у 2022 році? Звичайно, але сам Біленко щодо цього пише наступне:

«Антон Геращенко, Алексей Гончаренко, Иван Дорн будут в эфире соратницы навального. Того самого навального, который хотел, чтобы бомбили Грузию и передавал украинцам, чтобы мы не думали о возврате Крыма. И путин, и навальный — имперцы. Оба мечтают о Киеве. Оба хотят, чтобы россия росла, захватывая соседей.»

Мається на увазі відома фраза Навального “Крим — не бутерброд”, яку він сказав у 2014 році, а окупація Грузії відбулась ще раніше, у 2008. І якщо навіть Біленко не вірить, що за цей час Навальний змінив свою думку, хоча офіційно “ФБК” виступає проти війни — чому Грищук і Новіков хоча б публічно не напишуть, що вони помилялися раніше? Той же Біленко сам раніше неодноразово казав щоб ми не думали про повернення Криму. Тому ми публікуємо добірку їх публічних висловлювань, щоб ні в кого не залишилося ілюзій щодо їх політичної позиції, яку вони, до того ж, пропагували на свої читацькі аудиторії.

https://vk.com/wall10762812_12197?reply=12198 (про Революцію Гідності)

https://vk.com/wall17844507_22122?reply=22138

Для тих, кому не вистачило відвертої проросійської пропаганди в статті про “останню українську весну в Криму”, подивимось що пише Геннадій Новіков, співзасновник «Солом’янських котиків» на тему Революції Гідності та відносин з РФ.

https://vk.com/wall4306196_4377?reply=4378#reply4378

Новіков проти відмови від російського газу. Зовнішнє управління, ну добре…

https://web.archive.org/web/20220717232023/https://vk.com/wall64068442_2912

Майдан — головна геополітична катастрофа 21 сторіччя. Гадаємо не важко здогадатися, яку подію Новіков вважає головною геополітичною катастрофою 20 сторіччя? Особливо враховуючи його фанатичний потяг до ленінізму.

https://vk.com/wall-23762795_95630

Мається на увазі пам’ятник Героям Небесної Сотні на вулиці Академіка Янгеля. Майдан — незрозумілі політичні розборки. І це на всю аудиторію КПІ Лайв — декілька десятків тисяч підписників. Як на вашу думку має виглядати проросійська пропаганда в Україні, якщо не так? До речі, в цьому треді також є коментарі Івана Ніколєнко, нинішнього інструктора з домедичної допомоги “Солом’янських котиків”, де він щиро дивується звинуваченням Путіна у проблемах України. Продовжимо:

ВЕЖЛИВЫЕ ЛЮДИ отожмут ДАВНЮЮ СПОРНУЮ ТЕРРИТОРИЮ. Це вже зовсім не смішно. Але це ще не все. Коментарі нижче відразу зберегли у вебархів, щоб їх не видалили, настільки це мерзотно:

Ну тут усе зрозуміло. Хунта, України більше не існує, виборів не буде. І саме це вказує на справжню позицію Новікова — він буде за тих, за кого вигідно. Коли йому здавалося, що Україна майже розпалася, він публічно пропагував російські наративи та напевно готувався зайняти місце в окупаційній владі. Але з 2019 року, коли вже точно з’ясувалося, що і Україна, і вибори були і будуть — прийшлося швидко перевзутися, щоб не залишитись осторонь. Саме такі люди першими знову змінять прапори в найтяжчий момент для країни і довіряти їм ну ніяк не можна, особливо у питаннях, пов’язаних з військовою справою. Це зовсім не те ж саме, що втікати від війни, хоча й останній варінт не є прийнятним.

Його начальник, депутат Роман Грищук, такий самий фактор ризику, як і Новіков. Ми вже бачили фотографії, як він радісно тусив на Антимайдані з Олександром Барабошко, а от після Революції Гідності він найбільше хвилювався за… адепта “Новоросії” Олега Царьова. Без жартів, коли Царьова затримала СБУ, Грищук з друзями поїхав контролювати законність затримання та транслював це у свій ВК (1, 2), побоювався, що Правий Сектор заподіє тому якусь шкоду. Скажете, що це гуманізм? Добре, як щодо піару Тетяни Монтян, іншого відомого агента РФ?

https://vk.com/wall4499490_19748

До речі, можете почитати цю статтю. Цитувати навіть не будемо, гидко. На фотографії, якщо ви не зрозуміли влучний жарт поважного коміка, патріотично налаштовані громадяни України. Взагалі, Грищука довго дуже турбували націоналістичні настрої в країні на тлі російської агресії:

https://vk.com/wall4499490_20587

Ви можете припустити, що він однаково критично ставиться до обох сторін конфлікту, такий свідомий і врівноважений. Але один факт, на нашу думку, ламає цю версію. Восени 2015 року Роман Грищук одружився на Анні Гресь, помпезна церемонія пройшла в Таїланді, як і мріяли закохані. А організатором цього заходу виступив такий собі російський федеральний телеканал “Пятница”, який належить “Газпром-Медіа“. 2015 рік це вже після боїв за Дебальцеве, Іловайська, після того як від рук російської армії загинули сотні українських захисників та мирних громадян. Ні, це не просто гуманізм, це свідома робота з ворогом, яка маже мати ознаки державної зради. То що, зараз інша війна? Що змінилося зараз, чому ми без жодного коментаря від очевидно проросійських осіб в минулому маємо сподіватись, що вони відмовилися від своїх поглядів?

Але про цих фігурантів ми вже читали у минулих статтях і матеріалів там було достатньо. Ви ж не думали, що ми вже викрили усіх?

На фотографії між Новіковим та росіянином Єрофєєвим — Ігор Чесніший. Ще один волонтер “Солом’янських котиків”, давній соратник Новікова, і не дивно, що вони завжди були солідарні у своїх поглядах.

https://vk.com/wall7021771_2098

Не знаю, де вивчав юриспруденцію Чесніший, але ми про підстави такого права точно не чули, хіба що на російських телеканалах. Далі вже відома нам стаття:

https://vk.com/wall7021771_2138

Багацько зрадних коментарів:

https://vk.com/wall7021771_2192?reply=2194

https://vk.com/wall7021771_2238

https://vk.com/wall7021771_2241

https://vk.com/wall7021771_2481

https://vk.com/wall7021771_2672

https://vk.com/wall7021771_2682

https://vk.com/wall7021771_2687
+посилання на відео https://www.youtube.com/watch?v=7reu026HU9g

Ну і наостанок фотографія з Петербурга, а куди ж ще їздили відпочивати Солом’янські котики?

https://vk.com/wall7021771_2783

2016 рік, Ігор Чесніший фотографується в офіційному фан-магазині Хокейного клубу СКА (Спортивний клуб армії РФ). Нагадуємо, після боїв за Дебальцеве та Іловайська, та й всього іншого. Постіронія? Дослідницька поїздка? Чи це до родичів, тому не рахується? Які ще є виправдання? Чи може все ж вибачитися?

Але і це не останній підозрілий волонтер Солом’янських котиків. Олексій Ярильченко, ще один їх тренер з домедичної допомоги, переїхав у Київ із Донецька після початку війни у 2014 році. Його батько, Ярильченко Сергій Володимирович, займався видобуванням вугілля у Донецькій області (ТОВ “ПРОМТЕХФІЛЬТР”, код: 37295002, ТОВ “ВУГЛЕСТАНДАРТ”, код: 36616367), і чомусь досі не закрив свої компанії, які залишились на окупованій території, та й новий бізнес не зареєстрував. При цьому у 2018 році Олексій Ярильченко придбав квартиру у Києві за 24700$, які, за його словами, дав батько. То може бізнес зовсім не зупинився? До того ж, дядько Олексія, Ярильченко Ігор Володимирович, балотувався у 2010 році до Ірпенської міської ради від Партії Регіонів. І все ж, ця інформація — лише підстава для роздумів.

Геннадію Новікову прийшов час усвідомити, що це зовсім не кінець історії, не вийде завжди втікати від відповільності за свої вчинки (і мова не тільки про проросійську пропаганду). Тому чим раніше він зробить дії, очевидні будь-якій адекватній людині на його місці, а тим паче політику, і перестане забороняти іншим членам команди реагувати на розслідування — тим краще для них. Вимагайте від котиків-кротиків хоча б публічних пояснень і вибачень, хай банять, доки в підписниках у них не залишаться самі проросійські активісти, такі ж, як вони.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *