Споживач на ринку газу України має бути захищеним, і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), буде за цим стежити, заявила членкиня Нацкомісії Оксана Кривенко на вебінарі про запуск роздрібного ринку газу, пише УНІАН.
“Зараз ми розглядаємо дуже багато скарг і звернень споживачів. Дуже багато звернень пов’язані з нарахуваннями за спожитий природний газ, зі звіркою показників лічильника, з перевіркою платіжок, які виставляють постачальники – правильно чи неправильно виставили рахунки. Зараз у нас є затверджені процедури розгляду спорів, якими ми також будемо користуватися, щоб розглядати будь-які суперечки, що виникають на ринку між споживачем і постачальниками”, – зазначила вона.
Регулятор також повинен забезпечити можливість абонентам обирати постачальників газу, підкреслила Кривенко.
“Набагато більше постачальників можуть сьогодні запропонувати побутовому споживачеві свої послуги, і така конкуренція має сприяти зменшенню вартості природного газу. Також постачальник може пропонувати нові продукти. Запропонувати споживачеві будь-який набір пакету послуг. Як це, наприклад, працює в оператора мобільного зв’язку – або це передоплата, або це постоплата, або це місячна оплата, передоплата за заброньовані та гарантовані обсяги за певною ціною. або це може бути пакет послуг, який передбачає варіативність ціни в залежності від обсягів споживання”, – сказала членкиня НКРЕКП.
Вона повідомила, що Нацкомісія моніторитиме зміну постачальників споживачами й аналізувати цю інформацію.
“Ми, як регулятор, будемо моніторити, і нам також дуже цікаво поспостерігати, як будуть себе вести учасники ринку, постачальники. У нас є форма моніторингу, яка відображає кількість змін постачальників, і я думаю, що за результатами відкриття ринку постануть дуже цікаві показники. Ми їх проаналізуємо і зробимо публічними, відзвітуємо, яка частина споживачів уже готова, і як часто змінювалися постачальники у споживачів, – розповіла Кривенко. – Для когось зручно прийти в комфортний офіс, де йому запропонують каву-чай з шоколадною цукеркою і запропонують підписати угоду. Для багатьох це важливо, а деяким навпаки зручно, щоб одним кліком у телефоні можна було поміняти постачальника, відправити документи онлайн і вже з наступного місяця отримати нижчу ціну. А хтось вважає так: я не буду витрачати кошти на пошуки, я собі замовлю пакет на рік вперед і буду знати, що у мене протягом року не зміниться ціна. Кожен споживач має вибирати, а постачальник пропонувати такий широкий спектр послуг”.
З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Населення може вільно змінювати постачальника.