Увечері 28 вересня прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян провів телефонну розмову з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, під час якої обговорив ситуацію в Нагірному Карабасі, де триває збройне протистояння.
Про це “Укрінформ” повідомили у пресслужбі глави вірменського уряду.
Пашинян назвав бої в районі Нагірного Карабаху проявом агресії Азербайджану і зауважив, що “Туреччина після липневих подій виявляє безпрецедентну активність у регіоні”.
“Пашинян закликав канцлерку Німеччини докласти всіх зусиль, щоб приборкати агресивну і деструктивну позицію Туреччини й унеможливити її залученість у регіон”, – ідеться в повідомленні.
За даними пресслужби прем’єра, Меркель висловила глибоку занепокоєність ситуацією, що склалася і підкреслила, що альтернативи мирному врегулюванню конфлікту немає.
27 вересня в Нагірному Карабасі розпочалися масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації” й обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан заявив про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.
Попереднє загострення в регіоні було в липні. 12 липня в районі кордону Азербайджану та Вірменії сталася збройна сутичка, 13 липня конфлікт продовжився. Міноборони Азербайджану поінформувало, що азербайджанські війська знищили опорний пункт на території Вірменії, артилерійські установки, автомобільну техніку та живу силу. Водночас міноборони Вірменії повідомило про “провокаційні дії” азербайджанської сторони. У Баку заявили про 12 загиблих під час боїв у Товузькому районі, серед них – генерал-майор Полад Хашимов. Із боку вірменської армії загиблих четверо.
У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що протривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.