Конфлікт у Нагірному Карабасі. Канада припинила експорт військових технологій до Туреччини

Канада припинила видання дозволів на експорт до Туреччини зброї через її ймовірне втручання в конфлікт у Нагірному Карабасі. Про це заявив міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань, пише CBC.

Заява Шампаня стала відповіддю на заклики вірменської громади Канади та групи з роззброєння Plowshares International припинити експорт канадської оптики для дронів і лазерних систем наведення в Туреччину після повідомлень про те, що Анкара розгорнула десятки безпілотних літальних апаратів для боротьби з вірменськими силами в Нагірному Карабасі.

Експертка канадської організації із запобігання війні та збройному насильству Project Plowshares Келсі Ґаллагер, яка вивчала експорт канадських технологій дронів у Туреччину, сказала, що ці деталі використовують турецькі бойові дрони TB2 Bayraktar, що дає їм змогу бачити, що відбувається на землі вдень і вночі за будь-яких погодних умов.

1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. людей. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший протягом останніх років конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії і оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію і авіацію.

Повідомляли про загиблих і поранених мирних жителів.

Воєнний стан запровадили як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.

Туреччина відкрито заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху. Водночас в Анкарі заперечують надання Азербайджану військової допомоги, запевняючи, що азербайджанська армія може впоратися з деокупацію Карабаху сама.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *