Фармацевтична компанія AstraZeneca та Оксфордський університет відновили клінічні випробування вакцини від COVID-19, перервані через хворобу одного з учасників дослідження. Про це 12 вересня повідомив сайт AstraZeneca.
“Клінічні випробування вакцини від коронавірусу AstraZeneca Oxford AZD1222 відновили у Великобританії після того, як британське управління з регулювання лікарських засобів підтвердило, що це безпечно”, – ідеться в повідомленні.
6 вересня випробування перервали через “незрозуміле” захворювання одного з волонтерів, який брав у них участь.
AstraZeneca та Оксфордський університет заявили, що не можуть розкривати додаткову медичну інформацію про хворого. The New York Times із посиланням на джерела писала, що у добровольця виявили мієліт – запальне захворювання спинного мозку.
Компанія AstraZeneca 31 серпня почала набирати у США 30 тис. волонтерів для фінальної стадії випробувань препарату під назвою AZD1222. Його основа – ослаблена версія вірусу застуди (аденовірусу), який спричиняє інфекції у шимпанзе і містить генетичний матеріал шипового білка вірусу SARS-CoV-2. Припускають, що після вакцинації людини утворюється поверхневий білок, який змусить імунну систему атакувати вірус SARS-CoV-2, якщо він потрапить в організм.
Попередні контракти на постачання вакцини в разі успішних випробувань з AstraZeneca уклали Європейський союз і Австралія.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 31 компанія, яка розробляє вакцини проти коронавірусу, вже перейшла до клінічних випробувань на людях.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.