Комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт про легалізацію грального бізнесу. Опозиція заявила, що з документа зникли деякі норми

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ухвалити у другому читанні й у цілому законопроєкт №2285-д “Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор”. Як повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна”, “за” проголосував 21 член комітету, “проти” – двоє.

Членкиня комітету, нардепка від “Голосу” Галина Васильченко написала у Facebook, що разом із колегою по фракції Ярославом Железняком покинула засідання на знак протесту.

“Щойно ми з Ярославом Железняком покинули засідання комітету через те, що була проголосована процедура, згідно з якою ми не мали можливості відстояти свої важливі правки”, – зазначила вона.

За словами Васильченко, фракція “Голосу” наполягає на тому, щоб розміщувати гральні автомати можна було тільки у п’ятизіркових готелях (у законопроєкті передбачено можливість відкривати гральні заклади також трьох- і чотиризіркових готелях), кількість ігрових автоматів в Україні було обмежено з урахуванням кількості населення.

Нардепка підкреслила, що цю норму ухвалили в першому читанні, але вона “просто зникла до другого читання”.

“Зникла норма, яка не дозволяє розміщувати гральні автомати (навіть у готелях) ближче, ніж за 500 м від дошкільних закладів освіти, шкіл, дитячих розважальних центрів”, – зазначила Васильченко.

Вона повідомила, що наполягатиме на поправках під час розгляду законопроєкту у другому читанні в сесійній залі.

https://www.facebook.com/halyna.vasylchenko.ugp/posts/1288060274730796

У першому читанні законопроєкт №2285-д ухвалили 16 січня 2020 року. Міністерка фінансів України Оксана Маркарова прогнозувала, що доходи від легалізації грального бізнесу становитимуть від 5 до 9 млрд грн на рік.

Ярослав Железняк зазначав, що до другого читання депутати подали понад 3,4 тис. поправок. Комітет почав їх розглядати 3 червня. Глава фракції “Слуги народу” Давид Арахамія прогнозував, що розгляд поправок триватиме приблизно тиждень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *