Художник Олег Тістол представив виставку до 60-річниці своєї незалежності

У львівському Музеї модернізму відкрилася виставка відомого художника Олега Тістола «60 років незалежності». В експозиції представлений зріз його творчості від ранніх робіт до теперішніх.

Як розповів Олег Тістол, дану виставку йому запропонували зробити подружжя Корсаків у луцькому Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Відкрилася вона там у серпні.

«Напередодні відкриття я згадав, що у серпні в мене день народження. Якраз 60 років виповнюється. І ще воно припадає якраз на День Незалежності. Тому так і виникла назва виставки. І у мене ніколи не було ні начальника, ні підлеглих, бо художник – це професія про незалежність», – розповів він.

На виставці, де представлено близько сотні робіт, відвідувачі зможуть простежити як починав свій художній шлях, розвивався і в якому художньому керунку рухався автор. Адже до огляду представлені перші малюнки Олега Тістола намальовані ще в 1977-1978 роках.

«У його творчій практиці синтезовано перегляд кліше радянської культури, еклектичні образи національних та радянських символів, міфи або ж утопії. Варіативність того, як він працює з одним символом протягом однієї серії підкреслює його винахідливість як живописця. Виставку «60 років незалежності», хоча експозиція включає твори з різних періодів художника, складно назвати ретроспективною, адже Олег Тістол – це людина, орієнтована на теперішнє. Так само і назва, яка на перший погляд здається прозорою і зрозумілою, – цього року художнику виповнилось 60, – вочевидь, такою не є, тема незалежності та автономії є важливою та фундаментальною для всієї мистецької практики Тістола», – зазначила кураторка виставки Олена Субач.

Зазначимо, що в історію українського сучасного мистецтва Олег Тістол увійшов ще наприкінці 1980-х, на межі радянської та пострадянської доби, коли виник рух «культурного спротиву» і він, разом з такими художниками як Рєунов, Савадов, Сенченко, Гнилицький, Криволап, Голосій, створював абсолютно нову культурну ситуацію в країні – яскраву, свіжу, іронічну та абсолютно релевантну світовим мистецькими процесам. Його вважають одним із лідерів «Нової української хвилі», хоча він сам позиціонує свою художню практику як «українське бароко», чи «українське необароко», і наполягає на точності формулювань.

Оглянути «60 років незалежності» можна буде до 8 листопада.

Дивіться більше фото з події у фотоматеріалі “Дня”

Павло Паламарчук, “День”, Львів

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *