Знайомимося ближче з охочими поборотися за крісло миколаївського градоначальника
Виборча кампанія на місцевих виборах стартувала 5 вересня. Термін реєстрації кандидатів завершився 24 вересня, а саме голосування відбудеться вже 25 жовтня. Жителі Миколаєва, як і інших українських міст, цього дня обиратимуть нового мера.
Станом на ранок вівторка, 20 жовтня, на сайті Центральної виборчої комісії інформації про зареєстрованих кандидатів на посаду міського голови немає, однак, як підтвердила “Суспільному” член міської територіальної виборчої комісії Ірина Домарацька, боротися за крісло Миколаївського градоначальника буде шестеро осіб. Знайомимося з ними ближче.
Юрій Гранатуров. “За майбутнє”
Місце народження: Миколаїв
Вік: 60 років
Освіта: Миколаївський національний університет ім. Сухомлинського (філологічний факультет), Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при президентові України.
Юрій Гранатуров – голова обласної організації політсили “За майбутнє”, колишній мер Миколаєва (2014-2015 рр.), деякий час виконував обов’язки міського голови.
Вперше до Миколаївської міськради потрапив у 1998 році, коли був обраний депутатом. На президентських виборах в 1999 році Гранатуров був довіреною особою кандидата Євгена Марчука.
У 2000 році під час позачергових виборів Миколаївського міського голови входив до команди кандидата Володимира Чайки (мер Миколаєва з 2000 по 2013 рр., обирався чотири рази поспіль) – батька нинішнього кандидати в мери міста Владислава Чайки. Після перемоги Чайки Гранатуров перейшов на роботу до міськвиконкому, де згодом змінив низку посад.
У жовтня 2013 року під час позачергової сесії Миколаївської міськради був обраний секретарем відомства, а після смерті Володимира Чайки як секретар міськради автоматично став виконувачем обов’язків мера Миколаєва (жовтень 2013 рік).
З 2005 року по лютий 2014-го Гранатуров був членом Партії регіонів (оголосив про вихід з неї 22 лютого). У серпні 2015-го, незважаючи на свої заяви про небажання вступати до будь-якої політсили, був обраний співголовою партії “Наш край”, а з серпня 2020-го очолив її обласну організацію.
Тетяна Домбровська. “Слуга народу”
Місце народження: Миколаїв
Вік: 38 років
Освіта: Національний університет “Одеська юридична академія” (факультет прокуратури і слідства), Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв.
Тетяна Домбровська – підприємець, співвласниця і гендиректор декількох підприємств у сфері нерухомості й торгівлі електронікою, глава громадської організації “Майбутнє Миколаєва”. Володіє місцевим брендом мережі салонів краси G.Bar.
Домбровська є фігуранткою скандалу з “корабельною сосною”, в який потрапили голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко та очільник однойменної фракції Давид Арахамія. Це її Корнієнко назвав “бабою робочою”, порівнявши з “корабельною сосною”.
Після того як ця фраза потрапила в ЗМІ, глава політсили вибачився. Сама ж Домбровська в коментарі “24 каналу” заявила, що говорити в такій формі про жінок неприпустимо, але разом з тим зазначила, що не варто зациклюватися на скандалі.
Микола Круглов. “Наш край”
Місце народження: с. Штукар, Миколаївська область
Вік: 69 років
Освіта: Одеське вище інженерне морське училище (автоматизація теплоенергетичних процесів), Академія народного господарства при Раді Міністрів СРСР (економіка).
Микола Круглов – почесний громадянин Миколаєва, народний депутат 4-го (самовисування), 5-го (від Партії регіонів, № 40 в списку), 6-го (від Партії регіонів, № 39 у списку) і 7-го скликань (самовисуванець).
За часів депутатства був членом різних комітетів парламенту. Колишній міністр транспорту України (з травня по липень 1997 року).
Круглов неодноразово обіймав посаду голови Миколаївської облдержадміністрації (1996-1997 рр., 1997-1999 рр., 2010-2014 рр.).
У 2000-2001 роках був першим заступником голови Миколаївської державної податкової адміністрації, а в 2001 став помічником глави Державної податкової адміністрації Миколи Азарова (екс-прем’єр часів Віктора Януковича очолював це відомство з 1996 по 2002 рік).
Олександр Садиков. “Миколаївці”
Місце народження: Миколаїв
Вік: 56 років
Освіта: Московський державний університет (хімічний факультет), Миколаївський кораблебудівний інститут (економічний факультет).
Олександр Садиков – підприємець, голова Миколаївської ОДА (з лютого 2005 по липень 2007 року), заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Івана Плюща (липень-жовтень 2007 р.).
У 2002 році балотувався до Верховної Ради від блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” (№ 104 у списку), але не пройшов.
У грудні 2017 року був призначений заступником мера Олександра Сєнкевича з питань інфраструктури і транспорту, а в лютому 2018 року спеціальна комісія постановила, що Садиков цю посаду обіймати не може.
Як зазначає “Чесно”, політик є власником ТОВ “Рест-М”, що займається оптовою торгівлею цукром, шоколадом та кондитерськими виробами, а також співвласником ТОВ “Фрівейс” (діяльність у сфері розроблення програмного забезпечення).
Олександр Сєнкевич. “Пропозиція”
Місце народження: Миколаїв
Вік: 38 років
Освіта: Чорноморський національний університет ім. Петра Могили (факультет комп’ютерних наук), Міжнародний науково-навчальний комплекс “Інститут прикладного системного аналізу” Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”
Олександр Сєнкевич – чинний міський голова Миколаєва, бізнесмен, директор IT-компанії ТОВ “Блінк Рієкшен Інтернешенел”, голова ГО “Голос громади”.
На виборах мера Миколаєва в 2015 році балотувався як кандидат від “Самопомочі”, був обраний. У жовтні 2017 року Миколаївська міськрада визнала роботу Сєнкевича незадовільною і припинила його повноваження, але Центральний суд Миколаєва визнав це рішення недійсним.
Напередодні місцевих виборів цього року приєднався до партії “Пропозиція”, яка раніше називалася “Нова європейська Україна”. Політсила не брала участі у попередніх місцевих виборах та минулорічних позачергових парламентських виборах.
Владислав Чайка. “Опозиційна платформа – За життя”
Місце народження: Миколаїв
Вік: 48 років
Освіта: Національний університет кораблебудування (інженер-механік), Європейський університет (управління інноваційної діяльності).
Владислав Чайка – бізнесмен, власник кількох підприємств, керівник благодійного фонду “Чайка” та громадської організації “Миколаїв – єдина Батьківщина”. Відомий як син багаторічного мера міста Володимира Чайки.