Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник і глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький 17 серпня на пресконференції, присвяченій результатам діяльності двох відомств у першому півріччі 2020 року, не згадували про справу “Роттердам плюс”, пише “Главком”.
Як зазначають журналісти, згадок про справу не було як у виступах двох глав антикорупційних органів, так і в мультимедійній презентації, яку показували на початку пресконференції.
Формула “Роттердам плюс” діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу було скасовано 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії.
Колишній заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе заявляв, що у справі “Роттердам плюс” немає складу злочину, через що вона може розвалитися в суді.
8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває 3,5 року, з березня 2017-го. Згідно із Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.
Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що 3 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура зупинила розслідування через відсутність у справі доказів, а саме – експертизи про завдання збитків.
Адвокатка сторони захисту у справі “Роттердам плюс” – Наталія Дригваль – 10 серпня заявила, що НАБУ і САП, зупинивши розслідування, “взяли час”, щоб отримати експертизу, яка доводила б тези сторони обвинувачення. Адвокатка наполягає на тому, що ця експертиза незаконна. НАБУ і САП можуть чинити тиск на експертів, щоб ті підтвердили збитковість формули “Роттердам плюс”, припустила вона.
12 серпня НАБУ підтвердило, що розслідування зупинили “на період отримання матеріалів виконання міжнародних запитів”. Експертне підтвердження правильності визначення розміру збитків за весь період дії формули триває, визнали в антикорупційному бюро.
У справі фігурує шестеро осіб, зокрема колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк, їх повідомили про підозру 2019 року.