Керівництво Європейського союзу не бачить підстав для зняття санкцій із Росії через пандемію коронавірусу. Про це йдеться в листі голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн і голови Європейської ради Шарля Мішеля групі депутатів Європарламенту, текст якого 10 червня опинився в розпорядженні Radio Free Europe / Radio Liberty.
Лист було надіслано 26 травня. У ньому йдеться про те, що санкції, введені проти РФ через її роль у конфлікті на території Донбасу та анексії Криму, не заважають російській владі протистояти епідемії коронавірусу.
Фон дер Ляєн і Мішель зауважили, що санкції навмисно були “вузько сформульовано, щоб обмежити ризики ненавмисних наслідків чи завдання шкоди великій кількості людей.
“Жоден із заходів не передбачає заборони на експорт продуктів чи ліків, вакцин чи медичного обладнання”, – указано в листі.
Раніше 19 членів Європейського парламенту в листі керівництву ЄС звинуватили Росію у спробах вплинути на позицію Брюсселя і, скориставшись пандемією, домогтися перегляду або зняття санкцій.
“Російська влада, проводячи такі публічні кампанії, як надсилання в Італію гуманітарної допомоги, яка є мало корисною, а також невірне тлумачення заяв офіційних осіб ООН, може спробувати вплинути на позицію керівництва ЄС і держав-членів щодо санкцій”, – було вказано у квітневому листі впливових депутатів Європейського парламенту Мішелю, фон дер Ляєн, а також верховному представникові ЄС із зовнішньої політики і безпеки Жозепу Боррелю.
У такий спосіб депутати Європейського парламенту відреагували на заяву президента РФ Володимира Путіна. У березні під час відеоконференції “Великої двадцятки” він запропонував запровадити мораторій на економічні санкції через пандемію коронавірусу. “Це суто гуманітарне питання. Потрібно вичистити ці питання від усякого політичного лушпиння”, – сказав тоді Путін.
ЄС ввів санкції проти РФ 2014 року у відповідь на анексію Криму та агресію на сході України. Щодо Росії діє кілька секторальних пакетів, їхню дію періодично продовжують.