10 років тому громада Кам’янця-Подільського на чолі з тодішнім міським головою Анатолієм Нестеруком після тривалих судових процесів домоглась повернення у комунальну власність цілісного майнового комплексу КП “Міськтепловоденергія”. В 2010 році на сесії Кам`янець-Подільської міської ради ухвалено рішення «Про заборону відчуження та передачу в оренду майна Комунального підприємства «Міськтепловоденергія». З тих пір минули роки, змінилося керівництво в місті. Яка ж ситуація на підприємстві є станом на сьогодні?
20.11.2014 року очільник КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук не без згоди міського голови Михайла Сімашкевича та народного депутата Володимира Мельниченка взяв майже два мільйони доларів США позики міжнародного банку Реконструкції та Розвитку на побудову високотехнологічної ТЕЦ на твердому паливі. Кам’янчанам пообіцяли якісні послуги, незалежність від газових монополістів та помірні тарифи. Однак обіцянки залишилися невиконаними.
Читайте також: Влада Кам’янця-Подільського імітує зниження грудневого тарифу на тепло (ФОТО)
20 травня 2020 року рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Хмельницькій області до Комунального підприємства “Міськтепловоденергія” про стягнення заборгованості в сумі 42 144 095,23 грн. у зв`язку з невиконанням керівництвом підприємства взятих на себе кредитних обов`язків.
Читайте також: Теплопостачальне підприємство Луцька відсудило у підприємця понад 100 тисяч гривень боргу
До слова, в березні 2020 року КП “Міськтепловоденергія” звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в якому вимагає змусити вищий державний орган затвердити підвищення тарифу на комунальні послуги для камянчан.
Читайте також: Влада Кам’янця-Подільського поспішає продати ТЕЦ до виборів (ФОТО, ВІДЕО)
Тому, від імені громади міста Кам’янця-Подільського, депутати фракції ВО «Свобода» в Кам`янець-Подільській міській раді вимагають:
Оприлюднити правдиву інформацію кам’янчанам про стан справ на підприємстві, суми боргових зобов’язань, рівень заробітних плат керівництва, борги по виплаті заробітної платні рядовим працівникам підприємства та способи виходу з катастрофічної ситуації. Провести незалежний внутрішній аудит фінансово-господарської діяльності КП “Міськтепловоденергія”. Зменшити заробітну плату керівництву КП “Міськтепловоденергія” до рівня інших місцевих комунальних підприємств. Не допустити підвищення тарифів на послуги для населення. Виконувати рішення «Про заборону відчуження та передачу в оренду майна Комунального підприємства “Міськтепловоденергія”. Створити комісію з числа депутатів та звірити фактичну наявність майна ТЕЦ на вул. Івана Франка з актами інвентаризації, на основі яких обраховано вартість об’єкту, що включений до переліку на приватизацію і виставлений на аукціон. Призупинити проведення аукціону на об’єкт ТЕЦ на вул. Івана Франка до звірення відповідності зазначеного в актах інвентаризації майна наявному на дату звернення та обрахування обґрунтовано економічної оцінки.
Ще в березні 2020 року група активних кам’янчан ініціювала громадські слухання з приводу доцільності проведення приватизації ТЕЦ на вулиці Івана Франка. Однак через карантинні обмеження, спричинені пандемією COVID-19, їх постійно відкладали. Останньою датою, на яку були призначені громадські слухання було 19 червня. Однак 17 червня міський голова Михайло Сімашкевич підписав нове розпорядження про перенесення слухань на 31 липня.
Весь цей час процедура аукціону тривала. Під час попередньої стадії, яка тривала з 31 травня бажаючих придбати ТЕЦ не знайшлось. Через це 18 червня було оголошено новий конкурс, який почнеться 13 липня. Стартову ціну об’єкта знижено з 19 869 662.40 грн до 9 934 831.20.
Читайте також: Михайло Сімашкевич та посадовці Кам’янець-Подільської міськради стали фігурантами чергового криміналу (ФОТО)
19 червня з’явився наказ, підписаний директоркою департаменту розвитку економіки та інфраструктури міста Майєю Гурською, у якому йдеться про припинення електронного аукціону з продажу ТЕЦ. Втім у мотиваційній частині документу не вказано, з якої причини ухвалено це рішення. Вилучити майновий комплекс ТЕЦ з переліку на приватизацію можливо лише рішенням сесії міської ради. А тому загроза, що майно громади піде з молотка за копійки нікуди не ділась.