Кабмін України опублікував постанову про продовження адаптивного карантину. Із 22 червня знято заборону на діяльність кафе, ресторанів і готелів

19 червня на сайті Кабінету Міністрів України опублікували постанову №500 про умови адаптивного карантину, які діятимуть до 31 липня.

Порівняно з постановою №392 від 20 травня у документ внесено зміни, що стосуються зняття заборон на діяльність ресторанів, кафе, торгово-розважальних центрів, готелів, баз відпочинку, закладів культури і фітнес-центрів. У відповідному пункті зазначено, що продовжено лише заборону на відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Також тепер дозволено проведення масових заходів за участю не більше ніж однієї людини на 5 м² площі будівлі або території (якщо захід проводять просто неба). Раніше цей пункт забороняв проведення таких заходів із кількістю учасників понад 10 осіб (із деякими винятками).

Із 22 червня заборонено:

перебування в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті без засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, зокрема виготовлених самостійно;

перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

самовільне залишення місця самоізоляції, обсервації;

відвідування навчальних закладів у групах понад 10 осіб, окрім участі в державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зовнішньому незалежному оцінюванні, вступних екзаменах, єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному професійному вступному іспиті, атестації у формі тестових іспитів “КРОК”; здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торгових суден, зокрема й тих, які здійснюють плавання внутрішніми водними шляхам України, та проведення підготовки судноводіїв малих і маломірних суден;

діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

здійснення регулярних і нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у  міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному і міжобласному сполученні, у кількості, що перевищує кількість місць для сидіння, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу.

Карантин в Україні запровадили 12 березня. З 11 травня обмеження почали пом’якшувати. 20 травня Кабмін продовжив їх до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональна влада дістала право послаблювати обмежувальні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.

17 червня уряд продовжив адаптивний карантин, незважаючи на істотне зростання захворюваності на COVID-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *