Із будівлі КДБ Білорусі через кватирку в туалеті втік затриманий

Співробітник “Беларуськалий” Дмитро Куделевич, якого 20 серпня затримали в Мінську, утік із відділення КДБ Білорусі на вулиці Парковій через кватирку в туалеті. Він розповів, що його затримали співробітники відомства і доправили у відділок.

“Із 10.00 до 11.00 мені на телефон надійшов дзвінок із проханням приїхати на зустріч для роз’яснення позиції нашої Координаційної ради. Однак мене зустріли люди далеко не доброзичливі і далеко не однодумці. Витягнувши з машини, вони закинули мене у свій мікроавтобус і відвезли на всім відому Паркову вулицю”, – повідомив Куделевич на відео.

ВІДЕО

Затриманий попросився в туалет і втік через відкриту кватирку. Під час затримання він встиг кинути ключі від авто в салон, а в кишені залишився комплект від автомобіля дружини, який і забрали кадебісти. За непідтвердженою інформацією він зараз перебуває в Україні.

Куделевич не уточнив, де перебуває, але пообіцяв невдовзі повернутися в Білорусь.

“Найближчим часом я намагатимуся приєднатися до вас, і ми продовжимо нашу демонстрацію та зразкову боротьбу”, – сказав він на відео.

Страйком ВАТ “Беларуськалий” підтвердив в Telegram, що його активіста Куделевича затримали співробітники білоруського КДБ 20 серпня, але йому вдалося втекти.

“Дмитро Куделевич повідомив, що його затримали співробітники КДБ і доправили у відділ. Там він попросився до вбиральні, і через відкриту кватирку йому вдалося втекти. Під час затримання він встиг кинути ключі від авто в салон, а в кишені залишився комплект від автомобіля дружини, який і забрали чекісти”, – ідеться в повідомленні.

У страйкомі додали, що, за непідтвердженою інформацією, Куделевич наразі в Україні.

Страйковий комітет “Беларуськалий” 20 серпня повідомив, що зник один зі страйкарів Дмитро Куделевич: після 11-ї години дня він перестав виходити на зв’язок.

Рудники “Беларуськалий” зупинили 17 серпня. Працівники заводу припинили видобування руди й вимагали відставки чинного президента країни Олександра Лукашенка. На загальнонаціональний страйк у Білорусі 17 серпня вийшли також працівники Білоруського металургійного заводу, БелАЗа, Мінського заводу тракторних тягачів, Мінського тракторного заводу тощо. До страйку приєдналися працівники підприємств “Гродножилстрой” і “ГродноПромстрой”.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п’ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів, проте правозахисники та білоруські ЗМІ повідомляють про більшу кількість жертв. Станом на 18 серпня в СІЗО залишалося 44 людини.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. людей.

Лукашенко не згоден на умови опозиції, він заявив, що, доки його не вб’ють, інших виборів у країні не буде. Згодом він заявляв, що нові вибори в Білорусі можливі після ухвалення нової конституції.

17 серпня депутати Європарламенту відмовилися визнавати результати виборів президента Білорусі і заявили, що вважають Лукашенка персоною нон ґрата в Євросоюзі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *