13 червня окремим пунктом програми Саміту G7, який приймає 5-зірковий готелі Borgo Egnazia на Адріатичному узбережжі Італії, стало підписання безпекових угод між США та Україною.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
Велику угоду підписували особисто президенти Байден і Зеленський. Договір вже поспішили назвати історичним, а також “найсильнішою з усіх угод, які були між Україною та США за час Незалежності”.
Угода зі Сполученими Штатами стала 17-ю за ліком, що їх уклала Україна зі своїми союзниками, втім, саме на договір з США чекали найбільше.
Вона розрахована на 10 років і передбачає підтримку для розвитку українських Сил безпеки та оборони, а саме:
матеріально-технічну допомогу; проведення навчання та консультування; підтримку в розвідданих; розвиток оборонної промисловості; інституційну підтримку; іншу необхідну допомогу.
Президент України Володимир Зеленський назвав угоду історичною та подякував американському народу:
І це найсильніша угода з Америкою за всі 33 роки нашої незалежності. Є юридично зобовʼязуюча частина угоди, є абсолютно корисні деталі по ППО, по літаках. Ми зафіксували, що Америка допомагатиме Україні в постачанні ескадрилій винищувачів, – стільки винищувачів, скільки потрібно Україні. Будемо над цим працювати. Говорив з лідерами і про прискорення підготовки пілотів.
Що важливо, в угоді з Америкою тепер зафіксовано, що буде підтримка Україні і в час війни, і в час миру. Реально довготривало. Ми однаково бачимо мир – справедливий мир для нашого народу. Я дякую, пане Президенте Байден, дякую обом партіям та палатам Конгресу, дякую тобі, Америко!