Іспанія вчетверте виграла Чемпіонат Європи з футболу

14 липня у Берліні перемогою іспанських футболістів завершилось Євро-2024.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }

Матч закінчився з рахунком 2:1 на корись Іспанії. Лік голам у матчі на 47 хвилині відкрив Ніком Вільямс, який забив з паси 17-річного Ламіна Ямаля (святкував день народження за день до цього).

Англія відігралася стараннями Джуда Беллінгема, який вдало асистував Палмеру, втім, наприкінці 2 тайму Іспанія забила вдруге – простріл Кукурельї замкнув Оярсабаль. На те, щоб знову відігратися, у Англії не вистачило часу. При цьому Англія мали убойний момент, проте, м’яч після удару-добивання головою з лінії воріт виніс Дані Ольмо.

Таким чином, Іспанія в 4 раз стала чемпіонкою Європи й найтилулованішою командою старого світу (1964, 2008, 2012, 2024).

Три рази на Євро перемагала команда Німеччини, Італія і Франція ставали найкращим в Європі два рази, збірні СРСР, Чехословаччини, Португалії, Нідерландів, Данії і Греції – по одному разу.

Почесний трофей іспанські футболісти отримала з рук короля Філіпа Шостого.

Євро-2024. Фінал. “Олімпіаштадіон” (Берлін)

Іспанія – Англія 2:1

Голи: Уільямс (47), Оярсабаль (86) — Палмер (73)

Попередження: Ольмо (31) — Кейн (25), Стоунз (53), Уоткінс (90+1)

Суддя: Франсуа Летесьє (Франція)

Іспанія: Сімон — Карвахаль, Ле Норман (Начо, 83), Ляпорт, Кукурелья — Родрі (Субіменді, 46), Руїс — Ямаль (Меріно, 89), Ольмо, Уільямс — Мората (Оярсабаль, 68)

Англія: Пікфорд — Уокер, Стоунз, Ґейї — Сака, Мейну (Палмер, 70), Райс, Шоу — Фоден (Тоуні, 89), Беллінґем — Кейн (Уоткінс, 61)