Ісламісти атакували французькі сайти, зобразивши Макрона у вигляді свині

Ісламісти атакували сайти пенсійних об’єднань, районних управлінь та бізнес-компаній у Франції після висловлювання її лідера про іслам. Про це повідомив канал Euronews 27 жовтня.

Унаслідок атак на сайтах з’явилися гасла “Перемога Мохаммеда”, “Перемога ісламу” і “Смерть Франції”, а також карикатури на президента Франції Еммануеля Макрона, якого зобразили у вигляді свині. Ще на кількох сайтах з’явилися повідомлення “Хакери-мусульмани розпочали операцію проти Франції за те, що вона образила пророка Мохаммеда і публічно осквернила іслам”.

Національна служба допомоги жертвам кіберзлочинів Франції 25 жовтня публікувала у Twitter попередження про серію кібератак на французькі сайти.

Приводом для атак стали висловлювання Макрона про вбивство професора історії коледжу Конфлан-Сент-Онорін Самюеля Паті, якого обезголовили 16 жовтня за демонстрацію карикатури на пророка Мухаммеда на уроці, присвяченому свободі слова. Макрон назвав подію “характерним ісламістським терористичним актом”.

До вбивства, за даними французького слідства, причетні ісламісти. У зверненні, присвяченому темі боротьби із сепаратизмом, Макрон говорив про “ісламський сепаратизм”, заявляючи, що політичному ісламізму потрібно давати відсіч у школах.

Заяви Макрона про іслам викликали обурення президента Туреччини Реджепа Ердогана. Він відреагував на них так: “Що ми можемо сказати про главу держави, який поводиться у такий спосіб стосовно мільйонів представників іншої віри в його країні? Передусім [Макрону потрібні] психічні перевірки”.

У Єлисейському палаці слова Ердогана засудили й ухвалили рішення відкликати в Париж французького посла в Туреччині.

Ердоган у відповідь закликав населення Туреччини не купувати французьких товарів. Підозрюваного у скоєнні злочину 18-річного уродженця Москви чеченського походження вбили під час затримання.

Французькі правоохоронці повідомляли про 11 затриманих, підозрюваних у причетності до вбивства професора історії. У коло підозрюваних потрапили двоє школярів, які допомогли вбивці впізнати викладача.

Після вбивства професора уряд Франції хотіло вислати із країни 231 іноземця, які схильні до екстремізму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *