Іран планує вбивство американського посла як помсту за Сулеймані – ЗМІ

Іранська влада виношує ідею вбити амбасадорку США в Південно-Африканській Республіці Лану Маркс. Про це 13 вересня написало видання Politico з посиланням на двох інформованих чиновників.

Офіційних осіб розвідки США було інформовано про загрозу щодо дипломатки з весни, однак протягом останніх тижнів надходить усе конкретніша інформація. За даними неназваного представника уряду США, до змови причетне посольство Ірану у Преторії.

Згідно із протоколом, амбасадорку Маркс поставлено до відома про ймовірний замах.

Убивство американської дипломатки розглядають у Тегерані як відповідь на ракетний удар, жертвою якого 3 січня став командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції генерал-майор Касем Сулеймані. Можливо, окрім амбасадорки в ПАР, розглядають інші цілі, розповіли співрозмовники Politico.

Мотив вибору 66-річної Маркс як імовірної жертви до кінця незрозумілий. За однією версією, це пов’язано з наявністю в ПАР активного підпільного осередку іранських бойовиків. За іншою – іранці взяли до уваги давню дружбу амбасадорки із президентом Дональдом Трампом: вона знає його понад 20 років.

Уродженка ПАР Маркс стала амбасадоркою Сполучених Штатів у цій країні в січні.

Секретар Вищої ради національної безпеки Ірану адмірал Алі Шамхані стверджував, що у Тегерана є 13 сценаріїв помсти за вбивство Сулеймані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *