Іранські слідчі офіційно попросили французьке Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації (BEA) розшифрувати чорні скриньки українського Boeing, збитого під Тегераном. Про це 12 червня повідомило Reuters.
Як повідомив агентству представник Ірану в Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO) Фархад Парвареш, у BEA передано доручення розшифрувати дані бортових самописців рейсу PS752 у присутності представників усіх зацікавлених країн, якщо таке розшифрування можливе.
Reuters із посиланням на джерела повідомляло, що 10 червня під час онлайн-конференції ICAO Іран повідомив Францію про готовність скерувати пошкоджені пристрої в Париж.
Згідно з нормами ООН, Іран контролює розслідування. США та Україну залучено як країни, де було побудовано і де літак експлуатували. Канада бере участь у процесі як батьківщина більшості жертв катастрофи.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 “Міжнародних авіаліній України”, який прямував із Тегерана в Київ, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту перебували 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України.
Влада Ірану, яка спочатку стверджувала, що літак розбився через технічні несправності, 11 січня під тиском лідерів західних країн визнала, що рейс PS752 збили іранською ракетою помилково.
В Ірані спочатку припускали, що чорні скриньки збитого літака передадуть для розшифрування до Франції. 18 січня голова іранської комісії з розслідування авіаційних пригод Організації цивільної авіації країни Хасан Резаїфар заявив, що Іран передасть їх в Україну, але 19 січня він спростував своє ж твердження, повідомивши, що фахівці спробують розшифрувати самописці в Ірані.
Іран звернувся по допомогу до Національного бюро безпеки на транспорті США та у BEA, однак відомства відмовилися надіслати в Тегеран обладнання для декодування.
4 лютого Україна, Канада, Афганістан, Великобританія і Швеція вимагали від Ірану передати чорні скриньки збитого Boeing. 5 березня Іран повідомив Канаду про затримку в подальшій роботі із самописцями через спалах коронавірусу.
6 червня в Тегерані оголосили про завершення розслідування обставин авіакатастрофи. За словами заступника глави МЗС Ірану Мохсена Бахарванда, залишилося тільки розшифрувати дані бортових самописців.