Інтеграція України до НАТО: в уряді намітили ключові напрямки та пріоритети

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела онлайн-зустріч з послами держав-членів НАТО, акредитованих в Україні. На ній йшлося про ключові напрямки та пріоритети співпраці України та НАТО у контексті євроатлантичних прагнень України, повідомляє Урядовий портал.

«З першого дня свого призначення в Уряді я відстоюю переконання, що підтримання регулярного діалогу у форматі Україна-НАТО у столицях держав-членів НАТО, штаб-квартирі та структурах Альянсу, а також безпосередньо в Україні, є надзвичайно важливим для системного просування українського питання, нарощування темпу реформ, підвищення обізнаності щодо питань євроатлантичної інтеграції як в Україні, так і в країнах-членах Альянсу», – зазначила Ольга Стефанішина.

Ольга Стефанішина

Віцепрем’єр додала, що Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО (РНП) залишається ключовим інструментом для досягнення необхідних критеріїв членства в Альянсі.

«Щоденні задачі, на які спрямована робота моя і колег – це робота в рамках Річної національної програми на 2020 рік. Вона суттєво відрізняється від усіх попередніх, які Україна розробляла, починаючи з Бухарестського саміту. Тепер РНП є програмою стратегічних та вимірюваних реформ, які забезпечують ефективну, цілеспрямовану та системну підготовку до членства в Альянсі», – зазначила Ольга Стефанішина.

Віцепрем’єр-міністр також додала, що Україна розпочала консультації для наповнення практичним змістом участі у Партнерстві розширених можливостей НАТО.

«Під час мого нещодавнього візиту до Брюсселя ми погодилися з керівництвом НАТО, що для ефективної роботи та розвитку більш широкого порядку денного Україна-НАТО нам потрібно відновити регулярні засідання комісій Україна-НАТО на міністерському рівні. І з угорськими колегами маємо спільне розуміння того, що діалог ведеться, відтак маємо гарні шанси на конструктив», – резюмувала Ольга Стефанішина.

Під час заходу було також обговорено актуальні питання порядку денного відносин Україна-НАТО, зокрема, щодо підтримки інтенсивного діалогу на найвищому рівні, підготовки пріоритетних питань євроатлантичної інтеграції, реформування сектору безпеки і оборони, оновлення Комплексного пакета допомоги НАТО, участі у процесі ретельного обдумування та обговорення рішень щодо стратегічного бачення розвитку Альянсу «НАТО-2030», імплементації Закону України «Про нацбезпеку», зміцнення спроможностей ВМС, розвитку взаємодії у Чорноморському регіоні, інформування громадськості у контексті євроатлантичної інтеграції України, а також гендерної рівності.

Нагадаємо, нещодавно сталася видатна для України подія — країна набула статус партнера з розширеними можливостями НАТО.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *