Євросоюз закликав російську владу негайно звільнити історика Дмитрієва

Європейський союз закликав владу РФ негайно звільнити російського історика і правозахисника Юрія Дмитрієва. Про це 24 липня йдеться на порталі зовнішньополітичної структури ЄС.

У Євросоюзі вважають, що обвинувачення, висунуті проти Дмитрієва, було продиктовано його правозахисною діяльністю, а також дослідженнями політичних репресій у радянський період.

“Цей вирок може ще більше скоротити простір для діяльності громадянського суспільства і висловлення незалежної думки у країні”, – застерігають у ЄС.

Також у Євросоюзі підкреслили, що російській владі варто врахувати вік Дмитрієва (64 роки), стан його здоров’я й умови, що склалися у зв’язку з пандемією коронавірусу.

У грудні 2016 року Дмитрієва заарештували й помістили в СІЗО за підозрою в поширенні дитячої порнографії. У січні 2018-го історика відпустили під підписку про невиїзд. Дмитрієв стверджував, що фотографував прийомну дочку оголеною для контролю її розвитку та звіту перед органами опіки.

Прокуратура вимагала засудити правозахисника до дев’яти років колонії суворого режиму. 5 квітня 2018 року Петрозаводський міський суд виправдав Дмитрієва.

14 червня 2018 року Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок, Дмитрієва затримали знову. У липні 2018-го Слідком РФ висунув Дмитрієву обвинувачення в сексуальному насильстві над прийомною дочкою, яке виражалося в дотиках до її статевих органів. Дмитрієв пояснював, що кілька разів торкався до промежини дівчинки, у якої був енурез, щоб перевірити сухість білизни, писала “Новая газета”.

22 липня 2020 року Петрозаводський міський суд визнав Дмитрієва винним у насильницьких діях сексуального характеру стосовно прийомної дочки і засудив до 3,5 року колонії. З урахуванням часу, проведеного в СІЗО, правозахисник має вийти на волю в листопаді поточного року.

Дмитрієв відомий тим, що 1997 року виявив у лісовому урочищі Сандармох місце розстрілу і поховання понад 9 тис. осіб під час сталінського терору. Соратники правозахисника вважають, що його переслідують карельські силовики за багаторічну роботу з відновлення пам’яті про жертви політичних репресій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *