На неформальній зустрічі глав МЗС Євросоюзу (ЄС) 27–28 серпня в Берліні обговорять наслідки президентських виборів у Білорусі і відповідні заходи країн ЄС, включно з імовірним відновленням санкцій. Про це повідомило “ТАСС” 11 серпня з посиланням на дипломатичне джерело у Брюсселі.
“Ситуація в Білорусі і відповідні дії ЄС, включно з питанням про відновлення дії санкцій, обговорюватимуть на неформальній зустрічі глав МЗС 27–28 серпня в Берліні”, – сказало джерело.
Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас закликав владу Білорусі звільнити затриманих учасників акцій протесту та журналістів і пригрозив відновленням санкцій, повідомив “УНІАН”.
На зустрічі із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим у Москві він зазначив, що ЄС скасував санкції проти Білорусі через звільнення політв’язнів.
“Ми дуже серйозно маємо обговорити в ЄС, можемо ми після нещодавніх подій, подій останніх днів, залишити його чинним чи це рішення потрібно якось незабаром переглянуто”, – сказав Маас.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що про санкції проти Мінська слід говорити “з усією серйозністю”, адже те, що відбувається зараз “навіть здалека не схоже на ті репресії, які режим проводив усі останні роки”.
Євросоюз запровадив санкції проти Білорусі 2004 році як відповідь на зникнення критиків влади в Мінську. 2011 року ухвалили додаткові обмежувальні заходи для причетних до порушення міжнародних виборчих стандартів і прав людини, придушення громадянського суспільства і демократичної опозиції. Того самого року ввели ембарго на постачання зброї, повідомила “Німецька хвиля”.
У лютому 2016 року Євросоюз зняв санкції зі 170 посадовців Білорусі, зокрема із президента країни Олександра Лукашенка і трьох білоруських компаній. Під санкціями залишаються колишні міністри внутрішніх справ Володимир Наумов і Юрій Сиваков, екссекретар Ради безпеки Віктор Шейман і колишній голова спецзагону швидкого реагування Дмитро Павліченко.