Рада ЄС затвердила у п’ятницю за письмовою процедурою додаткові індивідуальні санкції стосовно білоруських офіційних осіб.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
До санкційного списку внесно 40 осіб, яких у Євросоюзі вважають причетними до фальсифікації підсумків президентських виборів 9 серпня і насильства проти маніфестантів під час мирних протестів.
“У додатку до опублікованої в “Офіційному журналі” Євросоюзу постанови Ради ЄС числяться, зокрема, заступник глави МВС Білорусі та командувач внутрішніх військ Юрій Назаренко, глава МВС Білорусі Юрій Караєв, заступник міністра внутрішніх справ і начальник міліції громадської безпеки Олександр Барсуков, заступник командувача внутрішніх військ МВС Хазалбек Атабеков, командир мінського “ОМОНу” Дмитро Балаба”, – йдеться у повідомленні.
До санкційного списку потрапили також начальник ГУВС Мінміськвиконкому Іван Кубраков, заступник голови Центральної виборчої комісії Вадим Іпатов, секретар комісії Олена Дмухайло та член комісії Лідія Єрмошина.
Ці санкції набувають чинності з моменту публікації постанови в “Офіційному журналі” ЄС.
Наразі президента Білорусі Олександра Лукашенка, якого ЄС, США не визнають законно обраним, до санкційного списку вирішили не вносити.
Напередодні глави держав і урядів країн ЄС погодили на саміті Євросоюзу у Брюсселі єдину позицію щодо впровадження санкцій проти білоруських чиновників і силовиків. Питання про санкції стосовно Білорусі було порушено ще в серпні, але його до засідання Європейської ради 1 жовтня не вдавалося вирішити, оскільки обмежувальні заходи проти третіх країн упроваджуються лише одноголосним голосуванням держав-членів Союзу, тоді як Кіпр висував умовою своєї згоди додаткові санкції проти Туреччини за бурові роботи в його виключній економічній зоні.
У п’ятницю вранці відбулася письмова процедура затвердження постанови Ради ЄС, усі 27 країн Союзу дали свою згоду.
Ці обмежувальні заходи впроваджують заборону на в’їзд до Євросоюзу і заморожування банківських активів.
“ЄС продовжить уважно стежити за розвитком подій у Білорусі. Список осіб, підданих санкціям, постійно переглядатиметься, і ЄС готовий упровадити додаткові обмежувальні заходи, якщо ситуація не покращиться”, – заявив у п’ятницю високий представник Євросоюзу у закордонних справах.
У Білорусі вже півтора місяця тривають акції протесту проти підсумків виборів президента, які відбулися 9 серпня. Переможцем оголошено Олександра Лукашенка, котрий обіймає цю посаду з 1994 року. Опозиція не визнала оголошені владою підсумки виборів, вважає їх сфальсифікованими.
23 вересня в Мінську відбулася інавгурація Лукашенка. Незабаром після цієї церемонії низка країн заявили про невизнання його законним президентом Білорусі.