Це рішення отримало підтримку 523 законодавців ЄС, 46 були проти, а 49 утрималися.
В ЄС ухвалили закон про штучний інтелект, який регулюватиме базові моделі або генеративний штучний інтелект, пише УНН з посиланням на Reuters.
Сьогодні ЄС ухвалив перший у світі “Закон про штучний інтелект”, що обмежує використання біометричного спостереження в реальному часі у громадських місцях. Це може бути застосовано лише у випадках певних злочинів, запобігання загрозам, таким як терористичні атаки, та пошуку підозрюваних у серйозних злочинах.
Нові правила включають в себе вимоги щодо прозорості та відповідності законам ЄС про авторське право для високовпливових моделей загального призначення та систем штучного інтелекту високого ризику.
“Я вітаю переважну підтримку з боку Європейського парламенту Закону ЄС про штучний інтелект, першої в світі всеосяжної, зобов’язуючої основи для надійного штучного інтелекту. Зараз Європа є світовим установником стандартів щодо надійного штучного інтелекту”, – сказав голова індустрії ЄС Тьєррі Бретон.
Країни Європейського Союзу планують офіційно затвердити угоду в травні. Очікується, що законодавство набуде чинності на початку наступного року та почне діяти в 2026 році. Проте деякі положення можуть бути введені в дію раніше.
Патрік Ван Еке, партнер юридичної фірми Coole каже, що Брюссель, можливо, встановив орієнтир для решти світу.
“Європейський Союз тепер має перший у світі жорстко закодований закон про штучний інтелект. Інші країни та регіони, ймовірно, використовуватимуть Закон про штучний інтелект як план, як вони робили це з GDPR”, — сказав він, посилаючись на положення ЄС щодо конфіденційності.
Штучний інтелект допоможе Україні швидше знешкоджувати наземні міни та рятувати життя завдяки аналізу даних про розмінування.