Європейський суд з прав людини зареєстрував позов уряду Нідерландів проти Росії через її причетність до збиття літака MH17 у липні 2014 року над Донбасом.
Про це йдеться в повідомленні пресслужби суду, інформує hromadske.
«За даними уряду Нідерландів, літак був збитий з зенітної ракетної системи “Бук”, яка належала і була надана Російською Федерацією. Уряд Нідерландів стверджує, що російський уряд несе відповідальність за смерті і порушив статтю 2 (право на життя), статтю 3 (заборона на тортури і нелюдське або такому, що принижує гідність, поводження) і статтю 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Європейської конвенції про права людини», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, 10 липня уряд Нідерландів повідомив, що подає проти Росії позов до Європейського суду з прав людини через її причетність до збиття літака MH17 у липні 2014 року на Донбасі.
Посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов згодом повідомив, що Нідерланди розглядають можливість залучення інших держав до свого позову проти Росії, зокрема України.
Нагадаємо, що 9 березня 2020 року в Нідерландах розпочалися судові слухання у справі збиття рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014 року. Підсудними у справі є троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:
Громадянин РФ Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
Громадянин РФ Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
Громадянин РФ Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.
Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. На засідання суду вони не з’являються.
У суді в Нідерландах з 8 червня до 3 липня тривала друга частина засідань у справі щодо збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом. Попереднє слухання було 23 березня.