ЄС підтримує закон про внутрішній водний транспорт в Україні

Ухвалення закону “Про внутрішній водний транспорт” стане першим кроком у перетворенні річкової мережі України в основу її модернізованої транспортної системи.

Про це повідомив глава представництва ЄС в Україні, посол Матті Маасікас під час обговорення прогресу в розробці закону з міністром інфраструктури Владиславом Криклієм, передає Інтерфакс-Україна.

“Євросоюз дуже тепло підтримує цей закон і ми очікуємо його ухвалення у другому читанні… Тут є великий потенціал, адже насправді на сьогодні можливості річки Дніпро використовуються лише на 10%. Однак необхідні деякі рамки, щоб були рівні права для тих, хто працює на цьому ринку, щоб оператори ринку знали, чого очікувати, і щоб було стабільне фінансування інфраструктури. Ми сподіваємося, що все це буде передбачено в цьому законі”, – сказав Маасікас.

Криклій у свою чергу зазначив, що з ухваленням закону очікується зростання обсягу вантажоперевезень із поточних 12 млн тонн до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави до 13-16 млрд грн на рік. Крім того, розвиток суднобудування сприятиме створенню нових робочих місць і залученню українських та іноземних інвестицій.

Зазначається, що ухвалення закону допоможе розвантажити дороги, оскільки перевезення 1 млн тонн вантажів внутрішніми водними шляхами за чотири роки зменшать витрати на ремонт доріг на 1 млрд грн, оскільки дві баржі та один буксир можуть транспортувати стільки ж вантажу, скільки 250 вантажівок.

Очікується, що ухвалення закону “Про внутрішній водний транспорт” також має посприяти: 

– Розширенню доступу до ринку перевезень і лібералізації ринку внутрішнього водного транспорту; 

– Поліпшенню інтеграції внутрішнього водного транспорту в національну та глобальну мережу компаній у ланцюгах постачань; 

– Створенню відповідних умов для приватних інвестицій у реконструкцію та будівництво споруд річкових портів; 

– Здійсненню регулювання внутрішнім водним транспортом, використанням судів, річок та їхніх фарватерів; 

– Забезпеченню чіткого правового статусу річкових портів і терміналів, інфраструктури внутрішнього водного транспорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *