Єрмак заявив, що ТКГ має збиратися щотижня

Учасники тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі мають частіше проводити засідання. Про це на нараді за участю президента України Володимира Зеленського, яка 26 вересня відбулася на контрольному пункті в’їзду-виїзду “Майорське” в Донецькій області, заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, повідомляє пресслужба глави держави.

На думку Єрмака, це необхідно з метою прискорення переговорного процесу та швидкої імплементації домовленостей лідерів “Нормандської четвірки”.

Я хотів би попросити представників тристоронньої контактної групи, попри наближення зими, почати працювати кожного тижня. Немає сенсу затягувати процес переговорів“, – зазначив глава ОПУ.

Він додав, що було б непогано, якби більше українських політиків відвідували лінію розмежування та спілкувалися з військовими і жителями Донбасу.

Учасники наради, у якій узяли участь представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, констатували, що режим всеосяжного і стійкого припинення вогню, який триває 62-й день, є беззаперечним успіхом на шляху до досягнення миру на Донбасі, пише президентська пресслужба.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі від опівночі 27 липня.

6 вересня, на 42-й день перемир’я, бойовики на Донбасі прицільно обстріляли українські позиції в Донецькій області, було поранено військовослужбовця. Того самого дня в Луганській області внаслідок обстрілу бойовиків загинув ще один український військовослужбовець.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *