Керівник Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю LB.ua, яке вийшло 17 червня, назвав українського актора, креативного продюсера студії “Квартал 95”, колишнього радника секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергія Сівоха порядною людиною.
Єрмак сказав, що не має жодного стосунку до ідеї Сівоха створити так звану Національну платформу примирення та єдності, яку розкритикували політики і громадські активісти.
“Це була особиста ініціатива Сергія Сівоха. Я знаю, що він щира людина, у нього своя позиція, хтось її поділяє, хтось ні. Але він точно не зрадник, він порядна людина. Багато що в роботі над цією платформою було зроблено дуже кострубато. Що і призвело до таких плачевних результатів”, – вважає Єрмак.
Він зазначив, що не знає, хто брав участь у проєкті Сівоха і з ким той погоджував свої рішення, але вважає наміри актора щирими.
“Мені здається, він щирий у своєму бажанні. Але, думаю, це бажання ще не набуло правильної форми. Крім того, важливо думати над тим, як ти говориш. В Україні понад 13 тис. сімей утратило своїх близьких. Прийти їм сказати: “Давайте примирятися” – це неправильно. Гнів і обурення були справедливими. Але я впевнений, знаючи Сергія, що він робив це без злого наміру”, – сказав керівник Офісу президента.
На думку Єрмака, суспільство неправильно сприйняло ідеї Сівоха.
“Я дуже сподіваюся, що він зараз співпрацює з Міністерством реінтеграції і що його енергія та бажання бути корисним спрямують у правильне русло. Думаю, розігріте суспільство неправильно сприйняло деякі речі й навісило на нього звинувачення несправедливо. Хоча що з багатьма речами, які він робив, я не згоден. Їх зі мною просто не погоджували. Про все я дізнавався із засобів масової інформації”, – сказав Єрмак.
Він припустив, що Сівохо ще “реінкарнується в якійсь іншій іпостасі”.
Сівохо презентував так звану Національну платформу примирення та єдності 12 березня в конгресно-виставковому центрі “Парковий” у Києві. На презентацію прийшли представники партії “Національний корпус”, ветерани полку “Азов” і зірвали захід. Вони назвали Сівоха зрадником і “ватним клоуном”, штовхнули у спину, після чого він упав.
Напередодні презентації проєкту, 11 березня, Сівохо назвав війну на Донбасі “внутрішнім конфліктом”. Під час презентації активісти та журналісти ставили йому запитання щодо цієї заяви. Він сказав, що на Донбасі триває “гібридна війна” і що це “багатошаровий конфлікт”.
Поліція затримала 15 учасників конфлікту й почала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років. Трьом учасникам конфлікту обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту й особистого зобов’язання.
Після скандальних заяв Сівоха звільнили з РНБО. Коментуючи свою відставку, актор сказав, що “клеркам із РНБО більше не цікава тема Донбасу”.
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.