Які країни після карантину відкривають кордони для туристів з України. Список оновлюють

Майже за три місяці після оголошення Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) пандемії через поширення коронавірусу країни почали поступово відкривати свої кордони для туристів. Утім, про повноцінне відкриття кордонів поки не йдеться, навіть з урахуванням того, що вже почалося літо і період відпусток, а багато держав критично залежить від туристичної сфери. Занадто великі ризики нової хвилі поширення коронавірусу.

Наприклад, у тому самому Євросоюзі продовжує діяти заборона на перетин кордону для іноземців, які не живуть або не працюють у країнах ЄС. Частково цю заборону буде знято з 15 червня, але і це не гарантує українським туристам вільного в’їзду на європейські курорти. За інформацією “Європейської правди”, уряди країн ЄС не довіряють українській статистиці за кількістю заражених коронавірусною інфекцією і поки не готові внести Україну у список так званих чистих держав.

Утім, повністю ізольованою Україна не залишиться. По-перше, більшість держав планує ближче до липня переглянути список країн, громадян яких будуть готові пустити до себе на відпочинок. По-друге, уже зараз низка держав готова прийняти туристів з України. Яких саме – у матеріалі інтернет-видання “ГОРДОН”.

ТУРЕЧЧИНА

Туреччина готова приймати українських туристів, а також відновити регулярні пасажироперевезення з Україною з 1 липня 2020 року. Про це в телефонній розмові з київським колегою заявив глава турецького МЗС Мевлют Чавушоглу.

Дипломат зазначив, що Туреччина створить усі необхідні умови для безпечного відпочинку українців.

Раніше міністр культури і туризму Туреччини Мехмет Ерсой заявив, що в аеропортах усім прибулим пасажирам будуть робити тести на коронавірусну інфекцію COVID-19.

“Тести будуть робити до проходження паспортного контролю. Це триватиме не більше ніж дві-три хвилини. Соціальна дистанція становитиме 1,5 метра між місцями у вестибюлях готелю, пляжними шезлонгами, в аеропортах і продовольчих чергах”, – сказав міністр.

Чиновник зазначив, що результати тестування на коронавірусну інфекцію будуть відомі за п’ять-шість годин. Якщо у туриста буде виявлено інфікування, то він перебуватиме в ізоляції в номері готелю.

Туреччина – один із найпопулярніших туристичних напрямків в українців. За інформацією “Радіо Свобода”, лише минулого року цю країну відвідало понад 1,5 млн громадян України.

Довідка: За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 2 червня цього року в Туреччині з початку пандемії заразилися коронавірусною інфекцією 164 769 осіб, 4563 померли.

ІСПАНІЯ

Уряд Іспанії пообіцяв із 1 липня скасувати обов’язковий двотижневий карантин для іноземних туристів. Про це повідомила найбільша іспанська щоденна газета El Pais.

“Виконавча влада поставила перед собою мету, щоб туризм, який генерує понад 12% ВВП, не втратив літнього сезону”, – уточнює видання, а також нагадує, що країну щорічно відвідувало до 80 млн відпочивальників із-за кордону.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес підкреслив, що країна “потребує туристів”, і пообіцяв “цього літа туристичний сезон”. “Ми відновлюємо національний туризм, а з липня – і міжнародний туризм, гарантуючи дотримання всіх умов безпеки”, – сказав прем’єр.

Довідка: Станом на 2 червня 2020 року в Іспанії від початку пандемії заразилися коронавірусною інфекцією 239 638 осіб, 27 127 померли.

ГРУЗІЯ

Ще одна країна, яка готова з 1 липня до приймання українських та інших іноземних туристів – Грузія. Про це заявив прем’єр-міністр Георгій Гахарія, повідомляє грузинський “Первый канал”.

“Із 1 липня Грузія буде готова приймати іноземних туристів”, – сказав Гахарія.

Директорка департаменту туризму і курортів Аджарії Тінатін Зоїдзе підкреслила, що на всіх пляжах одного з найпопулярніших грузинських морських курортів – Батумі – буде збережено необхідну дистанцію 1,5–2 м між відпочивальниками, а готелі дотримуватимуться правил гігієни та безпеки, ухвалених Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

“Батумі для туристів буде максимально безпечним і комфортним, із дотриманням усіх правил і рекомендацій ВООЗ, адже під час карантину 27 наших готелів було задіяно у програмі обсервації громадян Грузії і вони мають досвід роботи під час епідемії”, – сказала Зоїдзе.

Про намір відновити свої польотні програми з початку липня вже заявили 20 із 36 авіакомпаній, які здійснювали авіарейси у Грузію, передає “Інтерфакс-Україна”.

Національна туристична адміністрація Грузії розробляє проєкт спеціальних “зелених зон”, де не було виявлено заражень коронавірусу. Однією з перших таких зон стане гірська Аджарія, де не було зафіксовано жодного випадку захворювань на коронавірусну інфекцію.

2019 року Грузію відвідали 9,3 млн іноземних туристів, що на 7,1% більше, ніж 2018-го. Туризм у Грузії формує приблизно 11,5% ВВП. Кількість українських туристів, які відвідали Аджарію 2018 року, зросла на 44,2% порівняно із 2017 роком – до 45,849 тис.

Довідка: Перший випадок захворювання у Грузії було зафіксовано 26 лютого. Станом на сьогодні у країні підтверджено 796 випадків інфікування COVID-19, 12 осіб померли.

ПОРТУГАЛІЯ

Про готовність до приймання іноземних туристів оголосила і Португалія. За словами міністра закордонних справ Августо Сантоса Сілви, обов’язкового карантину для туристів не буде, передає видання Observador, але в аеропортах вони будуть проходити перевірку здоров’я.

“Система охорони здоров’я Португалії добре реагує, і для нас дуже важливо мати можливість приймати людей. Окрім того, було вже опубліковано правила щодо громадських місць, музеїв, пляжів, готелів, ресторанів, які гарантують безпеку людей”, – уточнив прем’єр Сілва.

В іншій статті Observador нагадує, що сектор туризму є найбільшою експортною економічною діяльністю Португалії, 2019 року на нього припало 52,3% експорту послуг і 19,7% загального експорту. За даними Всесвітньої ради з туризму і подорожей, туризм у Португалії становить 16,5% валового внутрішнього продукту.

Довідка: Всього від початку епідемії в Португалії було зафіксовано 32 895 випадків зараження, 1 436 осіб померли.

МАЛЬТА

Із 1 липня відкриють і аеропорти Республіки Мальта. Про це заявив прем’єр-міністр острівної держави в Середземному морі Роберт Абела, передає інформагентство Reuters.

“Це захопливий час для Мальти. Ми повертаємося до нормального життя”, – сказав Абела.

Інформагентство нагадує, що на частку туризму припадає майже чверть економіки Мальти. Від початку пандемії коронавірусу уряд платить 800 на місяць на одного працівника, щоб не допустити звільнень у компаніях. Влада заявила, що надаватиме фінансову допомогу доти, доки економіка республіки не відновиться.

Довідка: У Мальті від початку пандемії заразилися коронавірусною інфекцією 620 осіб, дев’ять померли.

ГРЕЦІЯ

Греція дозволить в’їзд громадянам усіх країн із 15 червня, але частина з них зобов’язана здати тест на наявність коронавірусу і витримати карантин строком від одного до двох тижнів: сім днів для туристів із негативним результатом тесту на коронавірус, 14 днів – із позитивним. Про це повідомляє місцеве видання Ekathimerini.

Без проходження карантину на відпочинок у Грецію зможуть прилетіти громадяни 29 країн. Серед них – Албанія, Австралія, Австрія, Північна Македонія, Болгарія, Німеччина, Данія, Швейцарія, Естонія, Японія, Ізраїль, Китай, Хорватія, Кіпр, Латвія, Ліван, Литва, Мальта, Чорногорія, Нова Зеландія, Норвегія, Південна Корея, Угорщина, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Чехія, Фінляндія.

Зауважимо, що у списку є навіть Китай, звідки почалася пандемія, але, на жаль, немає України.

“Список із 29 країн було сформовано після вивчення епідеміологічного профілю країн походження туристів і з урахуванням зроблених у четвер оголошень Європейського агентства з авіаційної безпеки, а також відповідної рекомендації Комітету з інфекційних захворювань”, — ідеться в повідомленні Грецької національної організації туризму.

Довідка: Станом на 2 червня у Греції було зафіксовано всього 2 918 випадків зараження, 179 осіб померли.

Довідка “ГОРДОН”. Станом на ранок 2 червня в усьому світі коронавірусом заразилися 6 266 193 людини. Про це повідомляє Університет Джонса Гопкінса, який відстежує поширення захворювання.

Жертвами COVID-19 стали 375 554 особи (+3,5 тис. протягом доби), видужали 2 696 009.

У США кількість інфікованих сягнула 1 811 357, померли 105 160, вилікували 458 231 людину.

У Бразилії кількість хворих зросла до 526 447 осіб, 29 937 померлих і 211 080 тих, кого вилікували.

Далі йде Росія – 414 328 інфікованих, 4849 померлих і 175 514 видужалих від COVID-19.

На четвертому місці за поширенням захворювання опинилася Великобританія – там захворіли 277 736, померли 39 127 осіб.

Індія вийшла на сьоме місце – зараз там 198 370 інфікованих і 5608 померлих.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на 1 червня в Україні COVID-19 підтвердили у 24 012 осіб, із них 9690 уже вилікували, 718 померли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *