Як зберегти зір дитині

У сучасному житті очі малюка піддаються численним впливам та збільшеним навантаженням. З раннього віку він опановує смартфон, планшет або комп’ютер. Також дитина може годинами дивитися телевізор, що теж негативно впливає на здоров’я органів зору. Що треба робити батькам, щоб зменшити наслідки цього, — розглянемо докладніше.

Причини погіршення зору

Найчастіше патології виникають через вплив гаджетів: телефонів, ноутбуків, планшетів. Також очі можуть втомлюватися через довготривалі заняття, пов’язані з сидінням: читання, письмо, ліплення, настільні ігри тощо. Інші причини:

неправильне харчування; дефіцит поживних речовин і вітамінів; стрес; порушення сну й неправильний режим дня; механічні травми ока; погане освітлення та неправильно вибрані меблі для навчання.

Ще один фактор — генетична спадковість. Якщо дитина отримала хворобу від одного з батьків, вона потребує постійного лікування та спостереження в лікаря. Одним із таких захворювань є катаракта. Брак терапії може призвести до повної сліпоти. Серед симптомів — зниження нічного бачення й чіткості, погіршення можливості розпізнавати кольори та поява перед очима темних плям. Якщо ви помітили в малюка такі ознаки, треба своєчасно почати лікування катаракти в Дніпрі та виконувати рекомендації лікаря.

Як турбуватися про зір дитини

Дорослі мають приділяти максимум уваги здоров’ю очей малюка, щоб вчасно запобігати розвитку захворювань. Для цього виконуйте рекомендації офтальмологів.

Нормальні умови навчання

Під час занять через кожні 30–45 хвилин бажано робити перерви на 10–15 хвилин. У цей час рекомендують активно рухатися, почергово розглядати предмети, розміщені поряд і вдалині.

Потрібно забезпечити школяра підручниками з чітким шрифтом. Робоче місце має бути гарно освітленим. Відстань між очима та книжкою має бути не менш як 40 см.

Бажано обмежити перегляд телевізора. З трьох років можна дивитися мультфільми лише 15 хвилин на день. Якщо вже проявляються порушення зору, краще зовсім від них відмовитися.

Активний спосіб життя

Потрібно регулярно турбуватися про покращення дитячого імунітету, адже міцний організм стійкий до різних захворювань. Дитина має щодня гуляти на свіжому повітрі.

Подбайте про збалансований раціон малюка, який має складатися з білка, кальцію та продуктів, що містять вітаміни A, C, E. Регулярно спостерігайте за рівнем зору сина чи дочки, обстежуйте їх в офтальмолога та виконуйте його рекомендації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *