Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що російський газопровід “Північний потік – 2” добудують, незважаючи на позицію США. Про це він сказав в інтерв’ю Redaktionsnetzwerk Deutschland.
Маас запевнив, що “Північний потік – 2” буде добудовано, питання лише в тому, коли це станеться. Міністр зазначив, що Німеччина не критикує того факту, що США більше ніж удвічі збільшили імпорт нафти з Росії минулого року і тепер є другим за величиною імпортером російської важкої нафти у світі. Він додав, що “США реалізують своє право на незалежну енергетичну політику і Німеччина теж так робить”.
“Північний потік – 2” – газопровід, який має пов’язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Довжина маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Спочатку повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, пізніше, за даними The New York Times, вона зросла до майже $11 млрд.
Станом на грудень 2019 року було добудовано 93,5% газопроводу, повідомляв офіційний представник оператора проєкту – компанії Nord Stream 2 AG – Єнс Мюллер.
Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають “Північний потік – 2” загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Будівництво газопроводу було заморожено, оскільки у грудні 2019 року США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва “Північного потоку – 2” і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладники. “Газпром” заявив про залучення до завершення проєкту російських трубоукладачів.
21 липня 2020-го Палата представників, нижня палата Конгресу США, ухвалила бюджет міністерства оборони на 2021 фінансовий рік, який передбачає нові санкції проти “Північного потоку – 2”. 23 липня проєкт оборонного бюджету схвалив Сенат. Версії документів, ухвалених Палатою представників і Сенатом, погодять, після чого передадуть на підпис президенту США.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель ще 1 вересня стверджувала, що “Північний потік – 2” добудують, незважаючи на погрози США. 8 вересня вона сказала, що буде погоджувати будь-які дії проти Росії у зв’язку з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального з європейськими партнерами, але ще не вирішила, чи торкнуться вони будівництва газопроводу. 11 вересня Маас заявив, що будівництво газопроводу “Північний потік – 2” можуть заморозити як реакцію на отруєння Навального.