Game changers американських виборів

Такі наліпки роздають у місті Чесапік тим, хто проголосував

Дочасне голосування дозволяє проголосувати більшій кількості американських виборців. Коли Джо Байден переміг Дональда Трампа, на вибори прийшли 66 %, раніше рекордними за явкою були вибори 1960 року — тоді на дільниці прийшли майже 64 % виборців і перемогу отримав Джон Кеннеді.

Черга під час дочасного голосування в публічній бібліотеці міста Вірджинія Біч за тиждень до виборів. У черзі було 90 осіб, час очікування — 35 хвилин

Трамп показово ігнорував механізм дострокових виборів, але згодом у кампанію включився Ілон Маск з його «креативними» підходами залучати виборців у хитких штатах — мільйонні розіграші з виплатами за реферальне підписання петицій. Така гра вигідна Трампові. В останні дні агітації його команда працює не тільки на те, щоб прийшли його виборці, але й на те, щоб не прийшли виборці Камали Гарріс. 

Камала Гарріс проголосувала достроково. Її команда докладає зусиль, аби залучити жінок. Вона вважає, що саме жінки можуть стати game changers і суттєво вплинути на результат. 

Демократи запустили кампанію, таргетовану саме на жінок-республіканок, основний меседж — жінки не повинні боятися голосувати так, як хочуть, не мусять дотримуватися вибору родини чи оточення. Гарріс переконливо стверджує: ніхто не дізнається, за кого ти голосувала. 

Американські жінки активніші під час виборів, ніж чоловіки. І з кожним виборчим циклом ця різниця стає помітнішою. Частина експертів вважає, що «секретне» жіноче голосування може мати помітний ефект, особливо в хитких штатах.

Розподіл виборців, які брали участь у президентських виборах у США, за статтю

Але чи була успішною ця кампанія, завтра ми, найімовірніше, не дізнаємося. Штаби готуються наступної ночі святкувати перемогу, але остаточних результатів у ніч виборів точно не буде. У кожному штаті діють свої виборчі правила — десь офіційні дані оголосять відразу, десь за тиждень, а дехто може зробити це лише наприкінці місяця. 

Камала Гарріс продає виборцям майбутнє, натомість Дональд Трамп обіцяє повернути країні колишню велич: «Make America Great Again». Коли американці прагнуть змін, вони на виборах віддають владу іншій партії. Але чи є Трамп такою зміною?

Для Штатів виклик прийняти результати виборів, навіть якщо вони не подобаються частині громадян. Історія памʼятає безпрецедентне захоплення Капітолію, і всі сподіваються, що подібного більше не трапиться. А додаткові заходи безпеки потрібні для того, щоб демократія почувалася захищеною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *