Фокін заявив, що участь у ТКГ – дуже важливе для нього рішення
Перший прем’єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін погодився на пропозицію, яка надійшла від голови Офісу президента Андрія Єрмака, працювати у Тристоронній контактній групі на мінських переговорах. Про це повідомляє “Гордон”.
Фокін зазначив, що рішення щодо участі в ТКГ є дуже важливим для нього.
“На те багато причин. Зараз смартфон у кожної дорослої людини і соцмережі переповнені постами щодо нашого з Леонідом Кравчуком призначення до складу групи. Деякі люди образливо висловлюються, сміються стосовно нашого віку тощо. Але я твердо вирішив погодитися, вважаю за честь біля фіналу свого життя хоч чимось допомогти своїй Батьківщині. Для мене Батьківщина – це Україна та її Донбас, який я дійсно люблю. Він був, є і буде українським”, – сказав Фокін.
Він додав, що своє рішення ухвалив за результатами особистої розмови з Леонідом Кравчуком, під час якої вони обговорили всі проблеми.
“Насамперед Кравчук, як і я, переконаний, що без компромісів не буває домовленостей. Що “режим тиші” в зоні розмежування – це крок до миру, але не сам мир. Є люди, які вважають, що це крок до капітуляції. Але вони не розуміють, про що говорять. Капітуляція – це зовсім інше, це коли одна зі сторін визнає, що зазнала поразки, складає зброю і погоджується на кабальні умови переможця. Нічого такого немає у випадку з Україною. Нічого такого не стоїть за рішенням щодо припинення вогню. Навпаки, це крок до перемоги”, – сказав Фокін.
Політик заявив, що готовий разом із групою інших політиків відвідати окуповані район Донецької та Луганської областей для проведення переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Нагадаємо, 31 липня новий глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що учасником Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу може стати перший прем’єр-міністр України (1990-1992 рр.) Вітольд Фокін.
Зазначимо, що Вітольд Фокін у вересні 1991 року очолив уряд України, а в грудні того самого року разом із президентом Леонідом Кравчуком від імені України підписав Біловезьку угоду про ліквідацію СРСР.