12 серпня біля Комаровського ринку в Мінську відбувся флешмоб солідарності з жертвами насильства з боку правоохоронців – сотні жінок у білому одязі вишикувалися в ланцюг, тримаючись за руки, інформує TUT.BY.
Серед учасниць – фрілансерки, айтішниці, дизайнерки, журналістки, пенсіонерки, вчительки. У руках у них – квіти.
Міліція в рупор попросила присутніх розійтися. До місця подій під’їхав автозак.
Жінки кілька разів клали квіти на асфальт і йшли, але потім ланцюг утворювався знову. До ініціаторів флешмобу приєднувалися перехожі.
Акція відбувалася мовчки. На одному з плакатів, які принесли учасниці, було написано: “На милування нема силування”.
З 9 серпня у великих містах Білорусі розпочалися протести. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації результатів президентських виборів. Вони збираються ввечері на мітинги, а вночі розходяться. Для розгону протестувальників силовики застосовують спецзасоби, зокрема в Мінську використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
У МВС Білорусі розповіли, що під час протестів 9 серпня затримали 3 тис. осіб, 10 серпня – ще 2 тис., 11 серпня кількість затриманих перевищила тисячу. Їм інкримінують масові заворушення, хуліганство та опір співробітникам міліції.
За офіційними даними, під час сутичок постраждало кілька сотень людей, один протестувальник загинув. Прессекретарка МВС Білорусі Ольга Чемоданова повідомила, що 10 серпня в Мінську в руці демонстранта вибухнув вибуховий пристрій. Але очевидці повідомили телеканалу “Белсат”, що чоловік помер унаслідок влучання світлошумової гранати.
За попередніми даними Центрвиборчкому країни, найбільше голосів на виборах набрав чинний президент Олександр Лукашенко (80,2%), друге місце посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська – 9,9%. Решта кандидатів здобула менше ніж 2%. ЦВК Білорусі планує оголосити остаточні результати виборів 14 серпня.
11 серпня стало відомо, що Тихановська покинула Білорусь, вона з дітьми перебуває в Литві. У штабі кандидатки у президенти заявили, що її вивезли за вказівкою влади Білорусі.
Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства. З такими заявами, зокрема, виступили США, ЄС, Україна, Польща, Литва та інші. У США і ЄС заявили, що вибори в Білорусі не були вільними й демократичними.