Мер Дніпра Борис Філатов подав у міську комісію щодо надання найменувань клопотання про перейменування однієї з вулиць міста – вулиці Короленка – на “глухий кут Коломойського”. Про це він повідомив 15 червня у Facebook та опублікував копію звернення.
Серед альтернативних назв – “вулиця Змита” і “балка медіахолдингу УНІАН та “1+1”.
Філатов повідомив, що останніми днями ЗМІ, які належать Коломойському, поширили кілька неправдивих новин про Дніпро. Зокрема, телеканал “1+1” зняв сюжет про вулицю Короленка. У ньому йшлося, що атмосферний фронт змив дорогий ремонт на вулиці. “Причиною затоплення активісти називають не понаднормові опади, а неякісно зроблений ремонт та відсутність зливової каналізації”, – повідомила ведуча в підводці.
Агентство УНІАН, за інформацією Філатова, нещодавно поширило інформацію, що Служба безпеки України викрила масштабну крадіжку бюджетних коштів під час будівництва метро у Дніпрі. У матеріалі йшлося про збитки в розмірі 379 млн грн і про значні руйнування інфраструктури в центральній частині міста (зараз ця замітка недоступна). Мер міста розповів, що СБУ не публікувала такої інформації, “а таку гарну і змістовну статтю чомусь видалили”.
“Дощ і справді був сильним, півторамісячна норма опадів випала впродовж 15 хвилин, тому, найімовірніше, так і було. На жаль (як ішлося в сюжеті), вулицю Короленка змило повністю. Тепер і жителі міста можуть переконатися в цьому самі: там яр, – зіронізував Філатов. – У зв’язку з відсутністю цієї вулиці на карті міста я змушений звернутися до міської комісії з проханням розглянути питання про перейменування колишньої вулиці Короленка”.
Міський голова пояснив, чому саме такі варіанти назви запропонував для розгляду:
вулиця Змита – така назва показуватиме історичний зв’язок між минулим і сьогоденням, а також реальний стан речей у Дніпрі; балка медіахолдингу УНІАН та “1+1” – така назва увічнить пам’ять цих інформаційних ресурсів, які першими звернули увагу жителів міста й усієї країни на відсутність не тільки надземної, але й підземної частини колишньої вулиці Короленка; глухий кут Ігоря Валерійовича Коломойського – ця назва прижиттєво вшанує людину, яка щодня думає про рідне місто, його жителів, комфорт їхнього життя і пересування та доклала руку до висвітлення й подолання всіх реальних проблем у Дніпрі.
Філатов закликав комісію невідкладно розглянути ініціативу про перейменування, провести громадські слухання та подати відповідні пропозиції Дніпровській міській раді для затвердження.
Мер Дніпра пояснив, що вулиця Короленка насправді “в абсолютно цілому стані стоїть собі спокійно в центрі обласного центру”.
“Ця вулиця тепер як ховрах, якого люди, які називають себе журналістами, не бачать, а він є. І тепер вона стане пам’ятником їхній брехні, підлості та безчестю. І, так, наступна до перейменування – знищена Коломойським “Дніпро-Арена”. Ймовірна нова назва – “АренаБена”. Далі – скрізь, де ця людина відзначилася в рідному місті”, – написав Філатов.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3049355961812947&id=100002157183088
Його заступник Михайло Лисенко 13 червня опублікував у Facebook фотографії вулиці Короленка, зроблені після дощу.
“На допомогу телеканалам викладаю фото, який вигляд мають зараз “змита” плитка на Короленка й численні людські жертви. Глибокошановні співробітники проплачених телеканалів! Я знаю, що часи зараз важкі й усім треба годувати сім’ї, нехай навіть водночас виливаючи тонни лайна на рідне місто. Але навіть якщо ви цього не вмієте, я можу підказати, як правильно це зробити, оскільки ваші помиї неїстівні”, – написав Лисенко.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10214177770078622&id=1845160915
“Інформатор” нагадав, що реконструкцію вулиці Короленка в центрі Дніпра розпочали в червні 2019 року. Вона має стати пішохідною. Видання Vgorode зазначило, що доступ до вулиці вже відкрили для пішоходів, але співробітники комунальних служб продовжують реконструкцію. Одними з найнезвичайних конструкцій на вулиці журналісти назвали “величезні іржаві стовпи”, які незабаром мають стати освітленням нової пішохідної зони.
Філатов до політичної кар’єри був адвокатом, займався, зокрема, справами групи “Приват” Коломойського. 2014 року був заступником Коломойського, коли той очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію. 2015 року Філатов став мером Дніпра.
В інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону 2018 року Коломойський сказав, що Філатов “намагається заочно грубіянити іноді, але він не звертає на це уваги”.
Філатов відповів, що, “напевно, нагрубіянив йому в підсвідомості”. “Уявіть, яким потрібно бути грубіяном, щоб нагрубіянити найголовнішому грубіяну. Але в нас гарна школа спілкування. Ми давно один одного знаємо”, – сказав мер Дніпра.
За словами Філатова, їхні стосунки з Коломойським зіпсувалися 2016 року. Він вважає, що все, до чого доторкнувся бізнесмен, “перетворилося на уламки”.