Національний банк України прогнозує нижчий фактичний дефіцит бюджету, ніж закладені у прогнозі на 2020 рік 7,5%. Про це заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.
“Дефіцит бюджету цього року у нас закладено на рівні 7,5% ВВП. Це абсолютно правильно з точки зору контрциклічності. Але судячи з усього, фактичний дефіцит буде нижче… Ми оцінюємо, що дефіцит бюджету буде в районі 6–6,5% ВВП“, – сказав він.
За інформацією Сологуба, бюджетний дефіцит знизився у зв’язку зі значним недофінансуванням наявних витрат.
“Наверстати їх в останні місяці буде непросто з урахуванням можливостей фінансування“, – уточнив він.
У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 6 серпня повідомили, що падіння ВВП у другому кварталі 2020 року порівняно з другим кварталом 2019-го становило 11%. Отже, падіння було на три відсоткові пункти меншим, ніж прогнозували. На думку Мінекономіки, Україна пройшла пік кризи, спричиненої пандемією.
21 серпня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що дефіцит бюджету в Україні менший, ніж в окремих європейських країнах.
“Цього року ситуація складна і пов’язана з коронавірусом та економічною кризою. Але ніякої “діри” в бюджеті немає. Є плановий дефіцит бюджету в розмірі 7,5% ВВП. Ця сума погоджена з нашими міжнародними партнерами та кредиторами. Вона відносно невисока, якщо порівнювати з окремими європейськими країнами, де дефіцит бюджету сягає навіть 10–14%“, – сказав він.
За прогнозом Нацбанку, економіка України скоротиться у 2020 році на 5%, у 2021 році відновне зростання становитиме 4,3%.