Ердоган розкритикував роботу Мінської групи ОБСЄ щодо врегулювання в Нагірному Карабасі

Президент Туреччини Реджеп Ердоган розкритикував роботу Мінської групи ОБСЄ щодо врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі. Про це повідомило агентство “Анадолу” 1 жовтня.

“Співголови Мінської групи в особі Росії, США та Франції майже 30 років ігнорують урегулювання вірменсько-азербайджанського конфлікту. Підсумком цієї бездіяльності є сьогоднішні події. Тривалі заклики співголів до припинення вогню на тлі негативних процесів неприйнятні. Якщо ви дійсно хочете врегулювання, то добийтеся виведення окупантів з азербайджанських земель”, – сказав Ердоган на відкритті осінньої сесії турецького парламенту.

За словами Ердогана, він обговорював це питання з Путіним і Макроном, але “результату немає”.

РФ, США і Франція є країнами-співголовами Мінської групи ОБСЄ. Її створили 1992 року для мирного врегулювання нагірно-карабаського конфлікту. Постійними членами Мінської групи ОБСЄ є Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія, Туреччина, Вірменія та Азербайджан.

1 жовтня президент Франції Еммануель Макрон, президент США Дональд Трамп і президент РФ Володимир Путін опублікували спільну заяву щодо бойових дій у Нагірному Карабасі.

“Закликаємо керівників Вірменії та Азербайджану негайно взяти на себе зобов’язання сумлінно і без висунення попередніх умов відновити переговори по суті врегулювання за сприяння співголів Мінської групи Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ)”,  – ідеться в документі.

27 вересня в Нагірному Карабасі спалахнули масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації” та обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан заявив про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.

Туреччина відкрито заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху.

Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 29 вересня заявили, що країни зараз не готові до переговорів про врегулювання загострення конфлікту навколо Нагірного Карабаху.

30 вересня міністерство оборони Нагірного Карабаху опублікувало список загиблих військовослужбовців унаслідок сутичок на вірменсько-азербайджанському кордоні. У списку 23 прізвища, включно з льотчиком збитого Су-25. За даними агентства “Sputnik Армения”, втрати вірменських сил зросли до 103 осіб.

1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *