Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 21 серпня наказав перетворити на мечеть стамбульський монастир Хора. Про це йдеться в указі Ердогана від 21 серпня. Документ опублікували в офіційній газеті Туреччини TC Resmî Gazete.
“Постанову Ради міністрів від 1945 року про використання мечеті Хора як музею і музейної бази було скасовано рішенням департаменту Державної ради. Мечеть Хора передано управлінню у справах релігій”, – ідеться в указі Ердогана.
В документі уточнюють, що мечеть відкрито для богослужінь.
Монастир Хора розташований в історичному районі Фатіх. На території монастиря розміщено відому Церкву Христа Спасителя в Полях. Це візантійська церква, яка найкраще зберегла свій первозданний вигляд. Монастир Хора входить до переліку пам’яток всесвітньої спадщини. Монастир побудували в VI ст. Його вже перетворювали на мечеть 1511 року після захоплення турками Константинополя. Тоді всі зображення візантійського періоду в церкві заштукатурили.
Ердоган 10 липня підписав указ, яким перетворив собор Святої Софії у Стамбулі на мечеть. Рішення ухвалили незабаром після того, як Держрада Туреччини (вищий адміністративний суд країни) скасувала декрет Кемаля Ататюрка від 1934 року про перетворення собору на музей.
США і Європа засудили рішення Туреччини змінити статус собору Святої Софії. Рішення турецької влади ухвали зі зневагою до почуттів релігійних меншин, зазначили в комісії зі свободи релігії у світі.