Приватна експертка Ірина Педь, щодо якої Державне бюро розслідувань веде розслідування ймовірної фальсифікації експертизи у справі “Роттердам плюс”, відмовилася коментувати цю експертизу і відповідати на запитання журналістів на брифінгу, пише “Главком”.
На початку заходу Педь заявила, що відкидає звинувачення в заангажованості, але підтвердила отримання від НАБУ за проведення експертиз 500 тис. грн.
“Адвокатка стверджує, що я є відомчим експертом НАБУ, водночас посилаючись на те, що в нас із НАБУ довгострокові регулярні відносини. Адвокатка [сторони захисту] стверджує, що мою “конторку” регулярно фінансує НАБУ… У мене прохання додати дані, скільки разів ви одержували мої роботи і скільки вони коштують. Ви шокуєте суспільство 500 тис. грн, які я отримую від НАБУ”, – сказала Педь, звертаючись до адвокатки, яка була присутньою на брифінгу.
Вона заявила, що захищатиме в суді свою репутацію.
“Сьогодні я подала позов про захист ділової репутації”, – сказала експертка.
За місяць після закриття справи “Роттердам плюс” і підтвердження цього рішення Вищим антикорупційним судом НАБУ повідомило про одержання експертизи, яка нібито підтверджує 40 млрд грн збитків від дії формули. Адвокати сторони захисту повідомили про фальсифікацію матеріалів заднім числом і звернулися в Держбюро розслідувань.
“Главком” пише, що до роботи з НАБУ Педь, згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, спеціалізувалася на оцінюваннях вартості гаражів, паркомісць та іншого майна в межах розділення спадщини, а також проводила розрахунок пені за кредитними картками з лімітом 5 тис. грн.
28 серпня САП повідомила про закриття справи “Роттердам плюс” у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня спливав термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, із березня 2017-го. Згідно із Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.
9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, із якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому висунули підозри, немає складу злочину, і довести їхню провину в суді неможливо.
Під час засідання ВАКС 23 вересня прокурор САП Віталій Пономаренко заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки виявити не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.